,,Pro start v Masters v Martině mi ovšem stačila účast pouze v pěti podnicích. Nejel jsem kvůli velké dálce do Košického kraje do Poproče a měření sil v Nové Bani jsem vynechal vzhledem k termínové kolizi. Ve stejný den jsme totiž sbíral body v české veteránské Velké ceně v Jaroměři," vysvětlil Jaroslav Kučera.

Ten letos dva turnaje na Slovensku vyhrál. Dominoval už v lednu v Považské Bystrici a v srpnu Martině. ,,V Považské Bystrici jsem v konkurenci dvaadvaceti soupeřů ve finále snadno porazil Semana z Nové Dubnice. V Srpnovém podniku v Martině se nás v naší společnosti sešlo rekordních dvaatřicet stolních tenistů. Tam jsem ve finále pokořil Janču, protože jsem proti protivníkovi z Vráblů zvládl koncovky všech tří vyrovnaných setů. Dařilo se mi však i v Trenčianské Teplé, Ružonberoku a Trenčíně. Ve všech těchto turnajích jsem prohrál až v soubojích o první příčku se stále ještě druholigovým hráčem Piešťan Bardoněm," bilancoval slavičínský sportovní nadšenec.

Kučeru v sobotním Masters čeká ovšem těžká práce. Zvlášť, když ho už několik týdnů sužují zdravotní problémy. ,,Bohužel již dlouho mi zraněné rameno nedovolí vůbec trénovat. Nastupuji pouze k mistrovským duelům v divizní soutěži za Slavičín. Bolest mě limituje hlavně při útoku z forhendu. Chodím proto na rehabilitace a injekce," prozradil stolnětenisový matador ze Slavičína.

Toho přesto láká už počtvrté obhájit prvenství ve Slovenském Turnaji mistrů. ,,Vyvrcholení sezony u našich jižních sousedů bude hrát při spravedlivém systému každý s každým osm nejlepších hráčů naší kategorie. Největšími soupeři jsou samozřejmě Bardoň a Jančo. Ostatní jsou bojovníci, kteří také nedají nikomu nic zadarmo. Nicméně pokud mi bude vycházet taktika postavená na trpělivém čekání na chyby soupeřů a budu využívat materiál na mojí raketě, je reálné na druhý svátek vánoční v Martině uspět," věří v dobrý výsledek Jaroslav Kučera. (hot)