,,Domácí závody v Kunovicích jsou pro mě srdeční záležitostí. Navíc to byla pro mě povinnost se miniduatlonu zúčastnit,“ přiznal s úsměvem Michal Flanderka.

Na tradiční letní miniduatlon na Valašsku se ale speciálně nepřipravoval.

,,V týdnu před závodem jsem na kole najezdil kolem 220 kilometrů. Většinou na cestě do práce a zpět. Naběhal jsem zhruba 15 kilometrů,“ prozradil.

Ani o taktice příliš nepřemýšlel. ,,Hlavně jsem chtěl v pořádku doběhnout do cíle,“ nezapíral Flanderka.

Na trati si však vedl velmi dobře. ,,V prvním běhu se zdálo, že nejsem v nejideálnějším rozpoložení. Ale na kole jsem se rozjel. Dlouho jsem jel na třetím místě. Dva kilometry před koncem cyklistiky jsem ale předjel unaveného Pavla Cimbálníka a na stříbrné pozici už jsem zůstal až do cíle,“ potěšil povedený výsledek Michala Flanderku.

Žádná velká krize ho nepotkala. ,,Po prvním běhu jsem však v úmorném vedru v depu chvíli hledal svoje kolo,“ podělil se o zajímavý zážitek se ziskem druhé příčky spokojený duatlonista z Kunovic Flanderka.

Ten po závodu v sobotu večer relaxoval u piva v areálu kunovického hasičského cvičiště. V neděli večer už se byl zase projet na kole.

Závod žen vyhrála díky času 2:13:07 Renata Veselská z Drahotuš, před Veronikou Brázdovou z kašavského Valachbajk Teamu (2:14:22). Na bronzové pozici do cíle doběhla Dagmar Křefká z týmu (NAPOHODU! bike team Píšť, 2:28:41). Helena Kovařčíková z Poličné (Robe-top-team, 2:30:04) skončila čtvrtá.

Prestižní závod štafet ovládli Martin Holčák a Martinem Petrů ze Zubří (1:38:08). Druzí byli reprezentanti Kolexu Valašské Klobouky Jaroslav Čtvrtlík s Radomírem Markem (1:50:16), třetí místo brali za čas 1:52:33 Miroslav Macíček s Tomášem Macíčkem (DODO bike team).

Závodu se ve všech hlavních kategoriích zúčastnilo 57 duatlonistů. Do cíle jich doběhlo 52. Zazávodilo si také 20 štafet. V nich se představilo dalších 40 vyznavačů duatlonu. V Kunovicích na zkrácených tratích poměřilo síly ještě 77 dětí.

Pořadatelé připravili také doprovodný hudební program. Po vyhlášení výsledků v Kunovicích v rámci after party hrály kapely Hever a TakzatruP rock CravalbanD.