„Bylo by příjemné v sérii dvou po sobě jdoucích medailových sezon pokračovat," pousmál se vedoucí luhačovického týmu Vlastimil Červenka.

Jeho tým nestačil pouze na suverénní Rokycany, na které však v závěru soutěže mocně dotahovali a Luhačovicím nakonec scházely jen tři body.

„Při troše štěstí mohl být závěr ligy víc dramatický. Musíme uznat, že mají vyrovnanější kádr, než máme my. S druhým místem jsme ale spokojeni," připustil Červenka, jehož tým doma Rokycany deklasoval 7:1. „Toho si vysoce cením."

Luhačovice navíc vládly i jednotlivcům. V individuální kategorii vládl juniorský reprezentant Rostislav Gorecký. Ten měl nejvyšší průměr 612,3 poražených kuželek na zápas. V zisku bodů pro družstvo navíc skončili druhý Radek Polách, třetí Rostislav Gorecký a čtvrtý Michal Markus.

„Celou sezonu podávali kvalitní výkony. V důležitých momentech dokázali zabojovat i Jirka Kudláček s nestárnoucím Pavlem Kubálkem, cenné zkušenosti sbírali i naši junioři Filip Lekeš s Tomášem Molkem," pochválil mančaft Červenka.

V následující sezoně by měly být i Luhačovice součástí realizace projektu společné československé soutěže – Interligy.

„Vzhledem k tomu, že ve slovenské extralize hrají špičkoví světoví hráči, můžeme se těšit, že na naší kuželně budou k vidění opravdu excelentní výkony. Věřím, že naši hráči budou pokračovat i v další sezoně v dobrých výkonech, a přispějí tak k její vysoké úrovni. Hrát podobnou mezinárodní soutěž je určitě výzvou a motivací pro každého kuželkáře. Věřím, že ani tam nebudeme hrát druhé housle," doufá Červenka.

Na velkou rozlučku s úspěšnou sezonou ale prý neměli v Luhačovicích čas. „Měli jsme jen společnou večeři. Větší posezení uděláme před začátkem následující sezony, pro zvýšení motivace. Každopádně bych chtěl všem hráčům moc poděkovat za odpovědný přístup, herní nasazení, předvedenou hru a hlavně za celkový výsledek. Byla pro mne čest a radost takové družstvo vést," vzkázal dojatý Vlastimil Červenka.