Luhačovice neměly s desátým týmem tabulky větší potíže. Pavel Kubálek se blýskl 632 sraženými kuželkami, šestistovku z domácích borců překonal ještě Theodor Marančák (607).

„S vítězstvím jsme počítali. Ne všichni kluci ale odvedli maximum. Proti silnějším soupeřům by to nemuselo stačit,“ tuší vedoucí mužstva Vlastimil Červenka.

V dalším kole zajíždí klub z lázeňského města do Brna k utkání s devátou Moravskou Slavií. „Brno má sice nějaké potíže, v jeho kuželně se nám ale nikdy moc dobře nehrálo. Pokud se však chceme udržet na dohled prvního Náchoda a druhého Slavoje, musíme zvítězit,“ ví Červenka.

Zlínské ženy si musejí na první vítězství v odvetách počkat ještě minimálně do února. Jejich zápas 13. kola byl kvůli odhlášení Jirkova zrušen. „Je to pro nás nepříjemná situace. Sotva jsme se rozehráli, máme volno a za další týden je přestávka,“ litovala vedoucí celku Jaroslava Kolaříková.

Po odstoupení Jirkova by však měl mít Zlín lehčí úlohu v boji o záchranu. Dolů půjde jedno družstvo a na poslední Neratovice má k dobru šest bodů. „Jako nováček navíc nehrajeme špatně,“ poukázala Kolaříková.

Důkazem budiž duel v Blansku, kde hostující kuželkářky sahaly po bodu. Úvod vyhrály 2:1 a vedly o 23 kuželek, jenže to bylo v konečném součtu málo. „Postavily jsme sestavu na remízu, bohužel Lidka Pančochová prohrála v první trojce o jedenáct kuželek,“ dodala Kolaříková.