„Je to určitě velké zklamání,“ přiznal vedoucí luhačovického týmu Vlastimil Červenka. Jeho týmu se opakovaně nedaří zvládat jarní část soutěže. „Neumím si to vysvětlit. Je tam hodně faktorů, které rozhodují. Kuželky jsou hodně o tom, že je umíte, ale rozhoduje i štěstí,“ podotkl.

Luhačovice nedotáhly spoustu nadějně rozehraných zápasů do vítězného konce a ztrácely i doma.

„Nedokázali jsme třeba za stavu 1:3 výsledek zvrátit na svou stranu, což hraje ve vyrovnané první lize velkou roli. Přestože je Markus naše největší osobnost a opora, soupeři před ním nemají respekt. Nebojí se ho a hrají si své,“ posteskl si.

Jednou z příčin jarního propadáku je i pokles výkonnosti jednotlivých hráčů. „Před sezonou jsem u některých čekal lepší výsledky,“ přiznal Červenka, jenž zatím netuší, zda během léta dojde ke změnám v týmu. „Na výboru klubu vše probereme a připravíme se na novou sezonu,“ poznamenal Červenka.

Také zlínské kuželkářky mají za sebou nelehkou sezonu. Od úvodu sezony se pohybovaly na chvostu tabulky a v polovině soutěže se jejich šance na záchranu pohybovaly v teoretické rovině.

„Důvody sestupu jsou spíše psychického rázu. Zlomilo nás, že jsme na začátku sezony hrály špatně. Myslely jsme negativně,“ přiznává vedoucí družstva Jaroslava Matějíčková. „Byly jsme nervózní, protože jsme věděly, že musíme zabrat. Tím se nám podlamovaly nohy. Těžko se mi o tom mluví. Soupeřky se nás přestaly bát,“ vypozorovala.

Sestup ve druhé prvoligové sezoně však jako neúspěch nebere. „Mladé holky si zkusily první ligu, což jsou zkušenosti k nezaplacení. Ale čekaly jsme, že to bude z naší strany lepší. Nebyly jsme připravené a naše situace nás zaskočila,“ uvedla Matějíčková. „Bylo by naším přáním, abychom se do první ligy vrátily.“

O postup se zřejmě popere totožný kádr, který se zasloužil o pád. „Nevím, zda zůstane Oriňáková ze Vsetína. První liga přece jen táhne víc. Ale na podobné úvahy je zatím brzy, nedávno jsme teprve dohrály,“ dodala Matějíčková.