„Čeká nás těžký rok a vsázíme na Michala, že bude pokračovat v začleňování našich mladých hráčů mezi zkušené opory. Vzhledem k aktuálnímu dění sice bude složité udržet kompletně stávající kádr, ale uděláme pro to maximum. Ne však za cenu ohrožení fungování klubu,” uvedl na webu Panterů předseda Karel Ťopek.

Ten předložil Kvapilovi nabídku již na konci základní části minulé sezony. „Tým pod jeho vedením udělal velký kus práce,“ vysvětlil Ťopek.

Se známým koučem se znovu domluvil na jeden rok. O konkrétních cílech se ale zatím nebavili. Vždyť nyní nikdo ani neví, kdy soutěž začne a v jaké sestavě do ní otrokovičtí florbalisté půjdou.

„Vše bude záviset na tom, jaký tým postavíme, a jak hráči budou pracovat,“ ví dobře Ťopek.

„Chceme, aby se kádr v každém utkání rval o výsledek a přilákal do ochozů fanoušky, kterým věřím, že nás letos opět podrží,” prohlásil Ťopek.

Trenéra Kvapila nabídka po méně úspěšném konci sezony potěšila, ale rozhodování pro něj nebylo vůbec jednoduché. Rozmýšlel se opravdu dlouho. „Díky tolerantnosti mé ženy a rodiny mohu práci s týmem věnovat hodně času. Navíc chci dokončit rozdělanou práci a zlepšit méně úspěšný závěr sezony,“ pronesl.

V Otrokovicích by rád pracoval se stejným kádrem, který měl k dispozici poslední rok. Nad setrváním některých hráčů ale visí velký otazník. „Tým jsem omladili a je potřeba v této činnosti pokračovat,“ myslí si Kvapil. „

Určitě je ale teď důležité nic neuspěchat, abychom všichni byli zdraví a po překonání této doby začít naplno pracovat. Cílem je dělat radost všem příznivcům Panterů,“ říká.

Kdy začne samotná letní příprava, ale nyní netuší.

„V téhle chvíli se situace mění každý den a nejde moc plánovat,“ připomíná. „Je to celkem velký problém. Nejde se setkat s realizačním týmem ani s hráči, abychom se domluvili na postupu. Řešíme to nejvíce přes internet a telefon, osobní kontakt bohužel chybí,“ dodal.