Druhý v pořadí zlínský matador Svatopluk Janečka za ním v cíli zaostal o 24 sekund, bronz bral za čas 11:29 Jiří Flašar (Biathlon Halenkovice), čtvrtý byl Libor Reich (Mattoni FreeRun Zlín, 11:33), pátý doběhl mladý atlet ze Zlína Tobiáš Tlusták (11:51).

,,V průběhu závodu byly velmi příjemné podmínky k běhání. Bylo polojasno a teplota se pohybovala kolem 15 stupňů. Navíc to podél trati vonělo rozkvetlými stromy,“ upozornil Andrej Višněvský.

Ten před startem nedokázal odhadnout, jaký výkon podá.

,,V nohách jsem cítil únavu z tréninku z předchozího dne. Ovšem po 600 metrech jsem si na vedoucí pozici před největším soupeřem Svatoplukem Janečkou vytvořil náskok a pak jsem běžel uvolněně až do cíle. Navíc květnový čas je mým nejlepším v letošním roce na přílucké dvoumílové trati,“ pochvaloval si Višněvský.

Podobně se běželo také Jiřímu Flašarovi, který si v Přílukách zlepšil osobní rekord o 62 setin sekundy, Tobiáš Tlusták si osobní rekord zlepšil dokonce o 29 sekund.

Na start závodu se postavilo 28 mužů, všichni doběhli do cíle.

Mezi ženami pátý dvoumílový běh v letošním roce v krajském městě ovládla v čase 14:24 devětadvacetiletá Petra Hájková ze Zlína. Stříbrnou pozici obsadila se ztrátou 29 sekund Eva Blažková (Mattoni FreeRun Zlín), třetí místo vybojovala v osobním rekordu 15:32 Aneta Vaculíková (Zlín), pro čtvrtou příčku si doběhla Marie Tomanová (X-Trail Orlová, 15:52), pátá skončila Keertivati Šenkýřová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 15:54).

Žen si v květnovém zlínském dvoumílovém běhu zazávodilo celkem 17.

Petra Hájková na dvoumílové trati v Přílukách letos triumfovala v lednu, březnu a v dubnu. Ani v tom květnovém nenašla přemožitelku.

,,Hned po startu jsem si na čele vytvořila dostatečný náskok a ten jsem si před Evou Blažkovou bez problémů udržovala až do cíle,“ potěšil další povedený výsledek Hájkovou.

Závod, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času, vyhrál v kategorii mužů 51letý Svatopluk Janečka (Zlín), který se blýskl časem 10:39. Mezi ženami tradičně kralovala 75letá reprezentantka AK Zlín Anežka Janečková (19:07).

V Přílukách si na 800metrové trati zazávodily také děti. V závodu kluků zvítězil díky času 3:23 devítiletý Martin Vladovič, před 10letým Antonínem Tlustákem (oba Zlín, 4:02), třetí byl teprve 2letý Maxmilián Macek (Eassy Fitness Zlín, 10.33).

Další Běh na 2 míle ve Zlíně se koná v sobotu 3. června.