Stříbrnou příčku v konkurenci dvaadvaceti mužů vybojoval s 10 sekundovou ztrátou pětačtyřicetiletý matador Libor Reich (Mattoni Freerun Zlín), třetí byl další mladý atlet 15letý Ondřej Trňáček (Zlín, 11:48), čtvrtý skončil Bronislav Matouch (Titan Trilife Zlín, 12:11), pátý do cíle doběhl v čase 12:22 Michal Kasálek ze Zlína.

,,Po startu běžela na čele tříčlenná skupina. V průběhu 2. kilometru začal Tobiáš Tlusták zrychlovat tempo a probojoval se na první pozici. Na ní pak zůstal až do cíle,“ upozornil na klíčový moment závodu jeden z pořadatelů Kamil Kozub.

Mezi ženami pátý dvoumílový běh v letošním roce v krajském městě ovládla díky času 14:29 Jana Moravcová ze Sokola Vizovice, druhé místo brala za čas 15:21 Petra Hájková, bronz získala Soňa Mikulová (obě Zlín, 15:47).

,,Jana Moravcová byla v závodě suverénní. Běžkyně z Vizovic v něm zvítězila stylem start – cíl,“ prozradil Kozub.

Žen si v květnovém zlínském dvoumílovém běhu zazávodilo celkem 12.

Závod, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času, vyhrál v kategorii mužů 58letý Bronislav Matouch (Titan Trilife, 12:11). Mezi ženami kralovala 76letá reprezentantka AK Zlín Anežka Janečková (19:31).

V Přílukách si na 800metrové trati zazávodily také děti.

V závodě kluků zvítězil 11letý Antonín Tlusták (Zlín, 3:46) Závod dívek vyhrála Valerie Müllerová (Valachbajl team, 3:46).

Další už šestý letošní Běh na 2 míle ve Zlíně se koná v sobotu 1. června.