Nejen že jej stihl nasázet během 18 minut, ale také tím položil základ k triumfu, který SK Vizovice udržel v I. A třídě skupiny A. V případě porážky by totiž vzhledem k výsledkům konkurentů následoval pád. „Důležitější a rychlejší hattrick jsem ještě nedal. Spadl mi velký kámen ze srdce,“ usmívá se vizovický spasitel Laciga.

Jenže sebevědomé prohlášení z něj nevypáčíte. „Sám jsem Vizovice určitě nezachránil. Byla to zásluha všech, co byli na hřišti a nechali tam všechno. Útočník je přece od toho aby dával góly,“ prohodil nesměle.

Jenže góly v nižších fotbalových soutěžích jsou drahé zboží. Proto kanonýři musejí mít nevyčerpatelné zásoby pálenky. „Jsem přímo u zdroje, takže mám odkud čerpat. Vizovice jsou městem slivovice a moje je pozitivně hodnocena a chválena,“ chechtá se Laciga. „Hattrick mě bude stát litr a myslím, že další litřík zaplatím i za tento rozhovor. Ale samozřejmě ji klukům rád přinesu,“ dušuje se.

Jeho trefy přišly v pravý čas, jelikož rezerva Brumova se ujala vedení 1:0. „Přitom začátek zápasu nám celkem vyšel, měli jsme vyložené šance, ale jako celé jaro místo abychom vedli 2:0, tak jsme znovu prohrávali 0:1 po první střele soupeře,“ kroutí hlavou.

Jenže poté spustil kanonádu Laciga a Brumov se z těžkého KO nevzpamatoval. „Naštěstí jsme rychle vyrovnali, poté i otočili. Ale druhý poločas byl zase nervózní z naší strany a Brumov byl lepší. Jistotu nám dal až čtvrtý gól v závěru,“ uznal vizovický snajpr.

Chvíle mezi 23. a 41. minutou patřily Lacigovi, který skóroval třikrát a vždy jinak. „Při prvním gólu jsem si navedl míč od autové čáry z pravé strany do středu hřiště a z velkého vápna vystřelil levou nohou skákavou střelu, která naštěstí spadla do sítě. Druhý gól byl z penalty a třetí hlavičkou po pěkné kombinační akci, kdy mi Vašek Cahyna nacentroval krásný balón ze strany a stačilo jen trefit bránu mimo brankáře,“ popsal slastné okamžiky někdejší střelec Louk.

Vizovice se jako nováček staly na podzimu překvapením celé soutěže, jelikož přezimovali čtvrtí. Jenže v odvetách svěřenci kouče Koleniče uhráli pouhých šest bodů. „Problémů bylo více a postupně se na sebe všechny nabalovaly. Vše začalo špatnou zimní přípravou. K ní se přidalo spoustu zranění hráčů základní sestavy, kdy se nás scházelo sotva jedenáct. Své sehrály i odchody brankáře Honzy Kafky a Radka Macháče, které se nepodařilo nahradit,“ uvědomuje si počátek špatných jarních výkonů. „Máme jeden z nejmladších týmů ve Zlínském kraji a v sezoně jsme dopláceli hlavně na individuální chyby a především na špatné bránění standardních situací. Chyby se opakovaly vlastně celé jaro. I já jsem se trápil jako celé mužstvo. Ani jsem se nedostával do šancí a hrál jsem i většinu zápasů v záloze,“ podotkl Martin Laciga.

Vizovický střelec patří dlouhodobě v krajských soutěží na Zlínsku mezi top střelce. I proto uvažoval o vyšší soutěži. „Ale zatím jsem nedostal žádnou konkrétní nabídku. Rozhodně z Vizovic nikam neutíkám kvůli nepovedenému jaru a prvního července se hlásím na začátku letní přípravy,“ ubezpečuje Laciga.

Statistiky Martina Lacigy: 10/11 I. A třída: Vizovice 24 zápasů/17 branek (Valašské Meziříčí – Vizovice 2:4 – 3 góly), 09/10 I. B třída: Vizovice 23 zápasů/20 branek (Vizovice – Louky 5:2 – 3 góly, Vizovice – Těšnovice 6:2 – 5 gólů, Vizovice – Malenovice 4:0 – 4 góly). 08/09 I. B třída: Louky 23 zápasů/18 branek (Louky – Slavičín B 3:0 – 3 góly, Louky – Malenovice 3:0 – 3 góly, Louky – Slavkov p. H. 3:3 – 3 góly, Louky – Štítná n.V. 4:3 – 3 góly). 07/08 I. B třída: Louky 18 zápasů/3 góly. 06/07 Louky 20 zápasů/5 gólů.