„To se nám turnaj moc nevydařil. Do každého turnaje ale jdeme s tím, že pomýšlíme na co nejlepší výsledek. Ale těžko nyní odhadovat. Je začátek sezony a tým se oproti loňsku obměnil. Je to každopádně prestižní záležitost. A čekají nás zcela jiné zápasy, než jaké hrajeme obvykle během sezony," tuší vedoucí týmu a ředitel turnaje Petr Julina.

Jenže v obrovské konkurenci dvou týmů z Ruska, Norska, Německa, Rakouska a Itálie se může stát cokoliv. Za ruský národní tým, který byl rozdělen na červené a bílé, přijeli Fénix Moskva a Hawks Orenburg. „To ale nesnižuje jejich kvalitu. Novým týmem, který ve Zlíně nikdy nebyl, je Oslo Tigers. Právě oni a Rusové patří mezi největší favority," upozornil Julina.

Přechodné bydliště všechny týmy najdou v moderních hotelech Baltaci. „Majitel Baltaci pan Žaludek nám pomáhá se zařizováním turnaje v oblasti ubytování a stravy pro všechny týmy. Je to jeden z velkých partnerů tohoto turnaje," vysvětlil Julina.

„Podle ohlasů, které od týmů sbíráme po každém turnaji, jsou tady velmi spokojení. Turnaj měl jedno velké minus, které se v minulém roce podařilo odstranit. Nebylo možné využívat hráčských lavic na střídání pro sledge hokej. Ale díky majiteli PSG arény městu Zlín, které zafinancovalo tuto úpravu, nedostatek byl odstraněn, za což městu patří velký dík," vzkázal Julina. ⋌(dan)

Program Lapp cupu

Dnes: Fenix Moskva – Bremer Pirates (9), South Tyrol – Eagles Oslo Tigers (10:20), SHK Lapp Zlín – Carinthian Steelers (11:40), FIFH Malmö – SHC Hawks Orenburg (13), Oslo Tigers – Fenix Moskva (14:20), Bremer Pirates – South Tyrol Eagles (15:40), SHC Hawks Orenburg – SHK Lapp Zlín (17), Carinthian Steelers – FIFH Malmö (18.20).

Zítra: SHC Hawks Orenburg – Carinthian Steelers (8), Oslo Tigers – Bremer Pirates (9:20), Fenix Moskva – Soul Tyrol Eagles (12), SHK Lapp Zlín – FIFH Mallmö (10:40).

Sobota: zápasy o umístění: 7–8 (8), 5–6 (9:20), 4–3 (10:40), 1–2 (12:40).