„Jeho účast nemohu ještě potvrdit. Bouřka nám vyřadila z provozu počítač, takže jsme nemohli registrovat přihlášky. Náš závod je ale pro něj velice prestižní, proto si myslím, že přijede a bude opět horkým favoritem,“ odhaduje Jaromír Ondrušák, jeden ze spoluorganizátorů akce. Fojtík zajel loni podruhé v řadě magický čas pod pět hodin. Nové maximum stanovil na 4:59:24,4.

Účastníci nejstaršího a nejobtížnější podniku v České republice mohou očekávat malé změny na trase. „Před výjezdem na Tesák jsme museli provést drobné úpravy. Kvůli požadavkům ze strany Českého svazu ochránců přírody mineme tentokrát chráněná území,“ prozradil Ondrušák.

Ani v případě nepříznivého počasí nepředpokládá, že by se trať speciálně upravovala. Přesto musejí cyklisté počítat po dešťových přívalech s potížemi.

„Některá místa jsou hodně vyplavená, problémy budou určitě kolem Jarcovské kuly (57. km), kde je chodníček téměř nesjízdný, ale to je jenom krátký úsek, který se asi bude muset sejít,“ upozornil Ondrušák. Zásadní změny ale neočekává. „Reagovat bychom mohli jen přesunutím jednotlivých programů,“ dodal.

Profil tratě Drásal.

Startovní výstřel hlavního závodu o délce 120 kilometrů zazní na Benešovském náměstí v Holešově zítra v 7.45 hodin. Cíl je situován do Zámecké zahrady. Stejně jako v minulých letech je pro vítěze připravena cena v podobě Jelínkovy slivovice. Připraveno je celkem sedm mužských a šest ženských kategorií včetně 55kilometrového „Krátkého Drásala“, který začne o hodinu později než hlavní závod. Pořadatelé předpokládají účast až tisíce cyklistů.

(dan)