,,Vánoční svátky jsem prožil doma. Jinak to kvůli vládním opatřením ani nešlo. Ale protože bylo poměrně příznivé počasí, tak jsem se občas také projel na kole,“ zavzpomínal Hradil.

Podobně prožil také Silvestra.

,,V poslední den v loňském roce jsem si dopoledne naordinoval 100 tréninkových kilometrů a večer jsem šel poměrně brzy spát,“ prozradil Jiří Hradil, který ani na Nový rok neodpočíval.

,,Byla ovšem mlha a docela chladno, tak jsem 1. ledna najel jenom 50 kilometrů. Kvůli nepříznivému počasí jsem trénink moc neprotahoval,“ přiznal reprezentant FORCE KCK Cykloteam Zlín.

Díky kolu si tak pořád udržuje solidní kondici.

,,Bohužel aktivity, co jsem dělal ve stejném období v loňském roce, se nedají v současném období provozovat. Loni jsem chodil ještě plavat a do posilovny,“ mrzí, že jsou zavřené plavecké bazény i všechny posilovny Hradila.

Ten si proto pochopitelně přeje, aby pandemie brzy pominula.

,,Sezonu 2021 zatím však moc neplánuji. Čekám, jak se všechno vyvine. Ale v únoru bychom měli mít se zlínským týmem soustředění na Mallorce. A tak doufám, že nám ho koronavir nezruší,“ chtěl by za měsíc odletět za teplem čtyřiatřicetiletý cyklista z krajského města Jiří Hradil, pro kterého by měla být letošním sportovním vrcholem účast na mistrovství světa v MTBO v létě ve Finsku.