PRACHATICE – KST ZLÍN 10:4

,,Zápas dvou nejslabších celků první ligy jsme odehráli pouze se třemi hráči. V týdnu si totiž zlomil malíček na ruce Ondřej Lapčík. To ve skutečnosti znamená, že utkání ještě nezačalo a my jsme prohrávali už 5:0," vysvětlil nepříjemnou situaci jeden ze stálých tahounů zlínského kolektivu Tomáš Smýkal. Hosté přesto duel nevzdali, ale jejich snaživý výkon stačil pouze na korekci skóre na 2:1, 5:3 a 7:4.

,,Zviditelnil se hlavně Libor Liška, který v singlech díky dobrému podání a zbavený respektu postupně porazil Caltu, Šimoníka a Němce," upozornil Smýkal, jenž zbývající bod Zlína získal výhrou nad Kaštánkem.

Body KST Zlín: Liška 3, Smýkal.

KT PRAHA – KST ZLÍN 10:4

,,Proti pražské Kotlářce to bylo z naší strany povedenější utkání než v Prachaticích. Hodně nás totiž motivovala přítomnost Jindřicha Panského, Milana Orlowského a Jiřího Javůrka v sestavě domácích," tvrdí zlínská jednička Libor Liška.

Jeho celek ovšem na stolech favorita znovu bojoval pouze s triem Liška, Smýkal a Filip Čajka a to mu dávalo mizivou naději na příznivější výsledek. Přesto se hosté dočkali cenných skalpů. Tomáš Smýkal porazil Javůrka a Koláře. S Kolářem si poradil také Liška. Ten ale v pěti sadách udolal Orlowského.

,,Na bývalého předního hráče světového žebříčku platil můj razantní bekhend," radoval se po zdařilém duelu Libor Liška.

Blízko senzace byl rovněž Smýkal. Ten sice Panskému podlehl ve čtyřech sadách, ovšem další bývalá stolnětenisová světová hvězda musela vynaložit hodně úsilí, aby odrazila odpor dvojky Zlína.

Body KST Zlín: Liška 2, Smýkal 2. ⋌(hot)