Druhé místo v 10,2 kilometru dlouhém podniku s celkovým převýšením 564 metrů, vybojovala Iva Hapalová (42:03), bronzová skončila Ivana Boráková (obě Rožnov pod Radhoštěm, 44:12).

,,Loni mě ze souboje o zlatou příčku vyřadila nepříjemná kolize a následné technické problémy. Letos jsem se proto soustředila, abych neudělala žádnou chybu. A protože jsem si v oblíbeném prostředí dobře rozvrhla síly, podařilo se mi závod jednoznačně vyhrát. V závěru jsem dokonce vytupňovala tempo," radovala se ze zisku první příčky Lucie Javorová.

V Beskydech se představil také její otec Stanislav Javora (Valachbajk Team), jenž obsadil v kategorii padesátníků díky času 35:34 stříbrnou příčku. Pro prvenství si v této společnosti na Velký Javorník vyjel Jiří Mynář z týmu MTB Ondřejník (34:55), třetí pozici bral Miroslav Adamčík (Cyklokramo Suchdol nad Odrou, 35:41). ,,Do sedmého kilometru jsem se držel ve vedoucí skupině. V tomto úseku Mynář zrychlil a já už jsem na jeho nástup nedokázal zareagovat. V závěru jsem musel navíc odrážet ataky bronzového v pořadí Adamčíka," byl se svým vystoupením na severu Moravy spokojený Stanislav Javora.