Zajimavý 10,2 kilometru dlouhý podnik s celkovým převýšením 564 metrů v podhůří Beskyd vyhrála časem 40:25 Natálie Laura Mynářová z týmu MTB Ondřejník, třetí pozici obsadila Natálie Bajtková z Ostravy (44:23). ,,Ve skvělých letošních podmínkách jsem pomýšlela na pokoření ženského traťového rekordu v tomto závodu. Bohužel těsně po startu jsem byla účastníkem hromadného pádu. Zhruba po kilometru a půl se mi ale ztrátu podařilo smazat a probojovat se na první pozici. Technické problémy na pátém kilometru mi však znemožnily obhájit loňské prvenství," mrzelo v cíli Lucii Javorovou.

V Beskydech se představil také její otec Stanislav Javora hájící rovněž barvy klubu Valachbajk, jenž ovládl časem 35:04 kategorii padesátníků. Druhý v této společnosti skončil Jiří Mynář (MTB Ondřejník, 35:34), třetí místo bral Pavel Číp z Mořkova (43:46). ,,V mém oblíbeném prostředí jsem obhájil loňské prvenství a navíc jsem díky povedenému startu v absolutním pořadí v konkurenci jednasedmdesáti mužů porazil spoustu mladších soupeřů a skončil jsem na devátém místě," potěšilo navíc 53letého Javoru. Bikeři ze Zlínského kraje se zviditelnili i v dalších mužských Masters kategoriích. Mezi šedesátníky dojel Rudolf Plaček ze Zlína třetí (42:05) a ve společnosti sedmdesátníků se pyšní ziskem druhé příčky želechovický Josef Vařecha (47:36). (hot)