„Doma se musí vyhrát každý zápas, takže jsme si vrátili body z Jihlavy,“ pochvaloval si vedoucí luhačovického mužstva Vlastimil Červenka. Přestože výsledek vypadá jasně, Pražané drželi s favoritem krok až do závěru. „Oni nejsou špatný mančaft. Na dobře připravené kuželně jim to padá,“ všiml si. Výborný výkon předvedl Pavel Markus, který shodil celkem 632 kuželek a ve třetí dráze exceloval se 195 kolky. „Z jeho strany to byl koncert. Hrál tak, jak si představuje i on sám,“ pochválil svého borce Červenka.

Zlínské ženy vedly v Zábřehu již 3:1, a přestože nakonec prohrály 3:5, měly blízko k remíze. „Nejely jsme tam vyhrát, protože jsme věděli, že to bude těžké. Mile nás překvapilo, že jsme byly rovnocennými soupeřkami. Možná ani ony nepočítaly, že to s námi budou mít tak těžké,“ byla přesvědčena vedoucí a jedna z hráček Jaroslava Matějíčková. Zlín zůstal desátý s jedním zápasem k dobru.

Po úspěšném minulém kole se nedařilo ani oběma týmům z Valašského Meziříčí. Ženy měly svůj zápas v Chýnově dobře rozehraný, ale do vítězného konce jej nedotáhly (2:6) a v tabulce jim patří sedmá příčka. „Holky ještě před posledním hodem byly v těsném vedení, ale nakonec to ještě ztratily. V tomto utkání se dalo zabodovat,“ mrzelo šéfa valašskomeziříčského oddílu Jaroslava Zajíčka.

Desátí Valaši, kteří se letos probojovali do nejvyšší soutěže vůbec poprvé v historii klubu, odehráli další smolný zápas. Proti týmu Jiskra Kovářská byli po celý zápas ve hře o bod, ale opět vyšli naprázdno (2,5:5,5). „Kluci prohráli celkově asi o třicet bodů, což je opravdu hodně málo. Kdybychom podlehli třeba o sto nebo sto padesát bodů, jedeme domů a hotovo,“ komentoval Zajíček.

Daniel Ostrčilík, Marek Havran