Až v samotném závěru se rozhodl duel Luhačovic na půdě Valašského Meziříčí, které aspirantovi na medaile dlouho kladlo odpor. „Ale oni celou sezonu nehrají špatně. Měli už několik zápasů, kdy rozhodovalo čtyři nebo pět kuželek,“ upozornil vedoucí lázeňského celku Vlastimil Červenka.

Jeho svěřenci nakonec vyhráli 5:3 a o pouhých pět kuželek, přestože ještě před poslední dráhou domácí vedli o 48 kolků. Ovšem na poslední dráze musel pro zranění ramene odstoupit valašskomeziříčský Výrek, čehož Luhačovice dokonale využily k obratu. „Výrek nám hodně pomohl. Vítězství nám daroval. Perfektní dorážku měl v závěru Markus, který dokázal smazat náskok, přestože byl ve složité situaci,“ pochvaloval si Červenka.

Přestože čtvrté Luhačovice se zápasem k dobru ztrácí na třetí Českou Třebovou pouze bod, hrají pod tlakem s tím, že každá další porážka může být rozhodující. „Pod tlakem je každý hráč v každém zápase. Určitě to není tak, že jsme pod větším stresem než kluci třeba v Jihlavě nebo ve Valašském Meziříčí. Ale nevím, co se to s námi děje,“ pokrčil rameny luhačovický vedoucí.

Luhačovice čeká další bitva o třetí příčku příští sobotu s druhou Jihlavou. „Pokud chceme udržet naději na třetí místo, musíme uspět,“ uvědomuje si vážnost situace Vlastimil Červenka.

Velmi cennou remízu uhrály doma i kuželkářky Zlína, které si vyšláply na jaře na neporažený Náchod. Uhrály čtyři body ze hry, ovšem více kuželek shodily soupeřky, proto duel dospěl ke spravedlivé dělbě bodů. „Remíza nás mrzí, protože jsme si to prohrály samy v prostřední části Marušky Bobkové, kdy jsme ztratily všechny nahrané kolky, které jsme měly. Je to velká škoda, protože jsme měly na výhru,“ posteskla si vedoucí zlínského družstva Jaroslava Matějíčková.

Její celek však nabral pětibodovou ztrátu, jelikož konkurence z Jičína vyhrála. „Pořád hrajeme, co v nás je. Výsledky i hra se od začátku zlepšily, ale stále to nestačí. Nervy už pracují,“ posteskla si Matějíčková.