„Je to hodně vyrovnané. Nejvíce nás zajímá, abychom unikli z pásma sestupu," má jasno vedoucí týmu Vlastimil Červenka.

Jaro zahájili těsnými porážkami s Třebíčí, se Slavojem Praha i Náchodem, přičemž poslední dva zápasy skončily remízou 4:4 a Luhačovice prohrály až na shozené kuželky. „To je velká smůla. Devět kuželek nám chybělo k výhrám," lituje Červenka, jehož tým tak vybojoval dva body.

„Místo dvou jsme jich mohli mít i šest. Bohužel jsme u těch porážek doplatili na nesoustředěnost jednotlivců, kteří nedokázali udržet pro nás výhodný vývoj utkání," mrzelo Červenku, jehož tým naposledy prohrál jasně v derby ve Valašském Meziříčí a dnes od 10 hodin se o únik z pásma ohrožení utkají s Dačicemi.

Ovšem ať Červenka chce, nebo ne, jeho tým z medailových ambicí musel pořádně ubrat, jelikož se potýká s nevyrovnanými výkony. Za krizi současný stav však nepovažuje.

„Útlum je to ale každopádně. Nemáme vhodné hráče pro první ligu. Když se objeví mladý, kolem devatenáctého roku, skončí. Kuželky holt nejsou tak lukrativní sport," uvědomuje si Červenka.

Ve velkých sportech vyhodíte trenéra, přivedete kvalitní hráče, u kuželek však najdete jen nadšence, kterých je omezené množství.

„Kádr se dá jen doplnit kvalitou. V okolí jsou dva hráči, o které bychom měli zájem. Ale je to problém, jelikož jsou mladí a oddíl je nebude chtít pustit. Zřejmě si je budou chtít udržet pro sebe. Je to začarovaný kruh," krčí rameny Červenka.

I jemu se přesto povedl dokonalý majstrštyk v podobě příchodu talentovaného Jiřího Mrlíka.

„Patří k nejlepším v první lize. Prohrál dva zápasy, což je obrovský úspěch. Naučil se hrát pod tlakem, proti zkušenějším borcům a naučil se je porážet, třeba na poslední dráze rozdílem, který potřebuje," vyzdvihl svou novou oporu Vlastimil Červenka.