Z poloviny úspěšné byly o víkendu týmy z Valašského Meziříčí. Zatímco ženy šokovaly venku Konstruktivu Praha, muži na stejného protivníka nestačili.

Luhačovice vyhrály podruhé v řadě 6:2 a stejně jako v předchozích dvou utkáních o svém vítězství rozhodly až v závěrečné dvojici, ve které měli Pavel Kubálek s Michalem Markusem nad svými soky jasně navrch. „Zatím nám to vychází. Je to podobné jako před třemi roky. Nechceme ale na to spoléhat,“ uvedl vedoucí mužstva Vlastimil Červenka.

Domácí ztráceli před koncem 59 kuželek a proti příštímu soupeři by se jim to nemuselo vyplatit. Luhačovice se totiž střetnou v duelu dvou neporažených družstev venku s druhou Českou Třebovou. „Favoritem jsou domácí. V jejich kuželně se nám nikdy moc dobře nehrálo, teď navíc prošla úpravou,“ podotkl Červenka.

Muži Valašského Meziříčí, kteří hrají nejvyšší soutěž vůbec poprvé v historii klubu, podlehli Konstruktivě 2:6 a připsali si druhou porážku sezony. I když výsledek to nenaznačuje, duel byl velmi vyrovnaný. „Výborně nám zahrála první dvojice a hlavně Radim Metelka. Utkání jsme si ztratili prostřední dvojicí. Je to škoda, protože zápas byl výborně rozehraný,“ posteskl si šéf valašskomeziříčského oddílu Jaroslav Zajíček.

Valaši teď přivítají stejně jako ženy Přerov. „Potřebovali bychom se na tomto zápase chytit,“ přeje si Zajíček.

Zatímco muži Valašského Meziříčí jsou s jedním bodem předposlední, jejich ženské kolegyně platí za štiku nejvyšší soutěže. V sobotu si vyšláply na Konstruktivu Praha a na její půdě zvítězily přesvědčivě 7:1. „Holky se opravdu hned od počátku sezony chytily. Výborně zahrála hlavně Markéta Jandíková, ale stejně tak i ostatní hráčky,“ mnul si ruce Zajíček.

Meziříčanky tak zaznamenaly už druhé vítězství a jsou čtvrté. „Mohla to být klidně i tři vítězství, ale Slavia Praha je výkonnostně úplně někde jinde,“ připomněl Zajíček první kolo soutěže, ve kterém Slavia v Meziříčí polámala všechny možné rekordy kuželny a odvezla si vítězství 7:1. „I tak jsme zatím navýsost spokojeni. Nesmíme to ale zakřiknout, je pořád ještě začátek,“ upozornil Zajíček.

Smutek naopak vládne ve Zlíně. Loňský nováček podlehl 1:7 v Přerově a dál čeká na první body. „Donutily jsme soupeřky podat lepší výkon než v předchozím domácím utkání a ještě před poslední dvojicí jsme ztráceli jen dvacet kuželek. V závěru už byl ale Přerov jasně lepší,“ uznala vedoucí celku Jaroslava Matějíčková.

O první vítězství se Zlín pokusí v sobotu doma se třetím Šumperkem a na delší dobu to bude možná poslední vystoupení opory týmy Aleny Kantnerové, která si bude brzy plnit mateřské povinnosti. „Je to pro nás citelné oslabení. V sestavě ji nahradí Samohýlová. O případném posílení družstva budeme jednat v polovině soutěže,“ doplnila Matějíčková.

PETR FOJTÍK, MAREK HAVRAN