„Loňští vítězové Martin Berdych, otec elitního českého tenisty Tomáše, a lékař Martin Liberda těsně prohráli ve čtvrtfinále po dramatické bitvě s trenérem fotbalového Baníku Ostrava Bohumilem Páníkem a sportovním novinářem Martinem Břenkem,“ upozornil za organizátora Dalibor Chrastina.

Obsazení tradičního klání bylo opět hvězdné. Pořadatelům udělal radost svou účastí velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý.

„Na kurtech se po loňské premiéře opět představila televizní hlasatelka a moderátorka Českého rozhlasu Marie Retková a letos poprvé i její kolega moderátor a herec Jan Rosák a zpěvačka Dáša Zázvůrková,“ upřesnil Chrastina.

Podle předpovědi počasí před turnajem se zdálo, že by kvůli dešti mohl být turnaj zkrácen nebo zrušen. Déšť nakonec nebyl tak vydatný a průběh zápasů výrazně neovlivnil.

„Pro zajímavost pavilon tenisového klubu tvořící zázemí tenisových hřišť od architekta Josefa Skřivánka navazuje na Jurkovičovu architekturu. Je zachován převážně v autentickém stavu a slouží svému původnímu účelu již více než devadesát let,“ řekl Jiří Dědek, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a.s.

Na tenisové dvorce v lázeňském areálu se Lázně Luhačovice Cup vrátí opět příští rok na začátku září.