HORČIČKOVÁ SI V KRÁLOVÉHRADECKÝCH LESÍCH NOSTALGICKY ZAVZPOMÍNALA

V Českém poháru v Hoděšovicích závod žen na krátké trati (5,2 km, převýšení 35 metrů, 21 kontrol) vyhrála Vendula Horčičková (30:54), druhá byla se ztrátou 1 minuty a 57 sekund Tereza Čechová (OK Kamenice), třetí skončila Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové, 33:16).

V okolí Hoděšovic se závodilo také v Českém poháru na klasické trati (10,2 km, převýšení 190 metrů, 20 kontrol). V něm Horčičková obsadila stříbrnou příčku. Na klasice v královéhradeckých lesích dosáhla času 62:57. Zvítězila Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), která byla o 48 sekund rychlejší, třetí byla Tereza Čechová (OK Kamenice, 67:11).

,,Byly to první závody podzimní části Českého poháru. Po měsíční závodní pauze jsem se na ně moc těšila. Navíc pro mě byly speciálnější, protože se běžely ve stejném lese, jako Mistrovství světa juniorů v roce 2013 ve štafetách, kde jsem byla součástí zlatého českého týmu. Měla jsem tak nostalgičtější návrat do ,,zlatého“ lesa,“ zavzpomínala Vendula Horčičková.

Kolem Hradce Králové jsou rovinaté lesy, ve kterých je ale spousta hustníků, což jsou mladší lesy s horší průběžností. Jsou tam také meliorační rýhy a to obojí ztěžuje orientaci.

,,Na krátké trati jsem po celou dobu držela dobré tempo a neudělala jsem téměř žádnou chybu. V poslední třetině závodu jsem navíc doběhla přede mnou startující soupeřky, proto jsem věděla, že běžím dobře. První místo mě samozřejmě potěšilo. Také klasickou trať jsem oběhla velmi dobře,“ pochvaluje si Vendula Horčičková.

HUBÁČEK NAŠEL VE ŽĎÁRSKÝCH VRŠÍCH FORMU

Vrcholem září bylo mistrovství republiky na krátké trati. V srdci Žďárských vrchů v okolí Samotína v závodu mužů (6,3 km, 140 metrů, 26 kontrol) získal Jonáš Hubáček (34:46) bronzovou medaili, Vojtěch Sýkora (oba OOB TJ Slovan Luhačovice, 37:56) skončil jedenáctý. Vyhrál Tomáš Křivda (K. O. B. Choceň, 32:20), druhý byl Martin Roudný (OK Lokomotiva Pardubice, 34:23).

,,Na začátku srpna jsem si ve Světovém poháru vážně zvrtl kotník, takže jsem měsíc neběhal a ztratil jsem formu,“ prozradil Jonáš Hubáček.

Do závodu ve Žďárských vrších ale šel s představou, že když se mu v něm bude fyzicky dařit a když předvede svůj mapově-technický standard, tak by mohl zabojovat o medaili.

,,Na začátku jsem však udělal malou chybu a ani tempo běhu neodpovídalo medailovému výkonu. Postupně jsem se ale do toho dostal. Navíc mě nakoplo, když jsem na konci závodu občas viděl intervaly přede mnou dobře běžícího Vojty Krále. A protože jsem druhou polovinu závodu absolvoval bez chyb a ve skvělém tempu, tak jsem se mohl radovat z druhé bronzové medaile v letošním mistrovství republiky v orientačním běhu,“ potěšilo Hubáčka.

NATRŽENÝ STEHENNÍ SVAL UKONČIL HORČIČKOVÉ SEZONU

Šampionátu na krátké trati v Samotíně se zúčastnila také Vendula Horčičková. Ta v něm obhajovala titul z loňského roku. Bohužel to pro ni byl poslední letošní závod.

,,Kvalifikaci pod Devíti skalami na Vysočině jsem oběhla kontrolovaně a bez potíží jsem postoupila do finálového závodu. Ten jsem měla velmi dobře rozběhnutý, v průběžném pořadí na osmé kontrole jsem těsně vedla. Pak jsem si ale při pádu zranila nohu, ještě jsem se snažila pokračovat, ale pro bolest jsem musela vzdát. Natržený stehenní sval mi tak předčasně ukončil letošní sezonu,“ smutní Horčičková.