LUKÁŠ KOSEČEK SI POCHVALUJE SKVĚLOU TENISOVOU PARTU  

,,Ve Slavičíně jsem od dětství vyrůstal. Proto se tam vždycky rád vracím. V tamní Tenisové lize mě samozřejmě lákala obhajoba loňského prvenství,“ vysvětluje svoji účast v letošním ročníku zajímavého tenisového měření sil na Valašsku Lukáš Koseček.

Ten šel do slavičínské dlouhodobé soutěže s jasnou představou.

 ,,Většinu soupeřů znám z minulých ročníků turnajů. Proto pro mě bylo nejdůležitější, abych v zápasech byl v dobré kondici,“ přiznal tenista z Lidečka.

Tenisovou ligu ve Slavičíně, která se hraje do rohu 2008, letos podle očekávání doprovázela velmi dobrá atmosféra.

,,Na kurtech i mimo ně máme super partu,“ pochvaluje si vítězný Koseček.

Soupeře ale nešetřil. ,,Ve čtyřech turnajích jsem prohrál jenom jeden zápas. A to s Milanem Miklasem. V něm jsem ovšem vedl 6:2 a 5:4. Druhou sadu jsem však ztratil v tiebreaku a poté jsem nezvládl ani koncovku supertiebreaku. V následném turnaji jsem ale Miklasovi porážku vrátil,“ potěšilo Lukáše Kosečka.

Vítěz rovněž upozornil na přednosti největších soupeřů.

,,S Milanem Miklasem se známe už dlouho. Několikrát jsme spolu trénovali a potkali jsme se i na turnajích ATP Valašska a Tekuzy ve Starém Městě. Nikdy jsme se v nich spolu ale neutkali. Milanovou největší zbraní je tvrdý forhend. Také je o něm známé, že je tenisovým dříčem, protože mívá období, kdy trénuje i 7 dnů v týdnu. Dan Konečný má výborný servis s horní rotací. A opírá se i o topspinový agresivní forhend. Je také výborným deblistou,“ chválil zbývající medailisty Koseček.

Reprezentant Lidečka se v utkáních mohl kdykoliv spolehnout na přesný a razantní bekhend.

 ,,Většinou mě nezklamal. Důležité body jsem sbíral i na síti. Zápasy jsem zvládal také takticky,“ pochvaluje si letošní tenisovou pohodu Koseček, který před 6 lety objížděl spoustu dalších turnajů na Moravě a Slezsku.

Poté v jeho životě měly přednost jiné radostné události a tenis šel na 2 až 3 roky stranou. V posledních sezonách se však znovu dostává do formy. Důkazem jsou dva letošní duely, ze kterých má dobrý pocit. Rád vzpomíná na souboje se dvěma kvalitními soupeři ze Štítné nad Vláří  s Jiřím Macharou v turnaji ATP Valašska ve Vsetíně a Josefem Hnaníčkem v exhibičním utkání ve Slavičíně.

,,Tenisovým tréninkům se však věnuji jenom v létě. Většinou tak 2 až 3 krát týdně,“ svěřil se třiatřicetiletý rodák ze Slavičína.

Jasno má i o příští tenisové sezoně.

,,Pokud mi zdraví dovolí, tak bych rád v Tenisové lize ve Slavičíně zase zabojoval o první příčku. Momentálně ale léčím zraněné zápěstí. Také se chystám zahrát si některé další turnaje na Moravě A to jak ve dvouhře, tak i v deblu,“ plánuje Koseček.

V současném období vládních opaření se mu naordinovaný proto klid hodí.

 ,,Jako správný sportovec si ovšem kondici doma udržuji. A protože hraji ještě stolní tenis za Bylnici, tak ke stolně tenisovému tréninku využívám stůl a robota co mám v garáži. Jinak se samozřejmě věnuji rodině, práci na zahradě a občas si zahraji na kytaru,“ prozradil, co v těchto dnech dělá Lukáš Koseček.

VE SLAVIČÍNĚ SI LETOS ZAHRÁLO 20 TENISTŮ

 Dlouhodobá tenisová soutěž se konala na slavičínských antukových kurtech Oáza. Hrála se od května do října ve čtyřech výkonnostních skupinách. Zúčastnilo se jí celkem 20 tenistů ze Slavičína a okolí.

NEJVĚTŠÍ SOUPEŘ CHVÁLÍ DOBRÝ POHYB A VÝBORNÝ BEKHEND LUKÁŠE KOSEČKA

 ,,Lukáš Koseček v Tenisové lize ve Slavičíně patří každý rok k nejlepším hráčům. Všestranný sportovec momentálně hraje i stolní tenis za Bylnici a dříve hrával fotbal za Slavičín a futsal za slavičínský Jerevan. V roce 2005 na mistrovství světa futsalových klubů v ruském Jakutsku byl v 18 letech dokonce vyhlášený nejlepším hráčem turnaje  V Tenisové lize se ve všech zápasech mohl opřít o dobrý pohyb a výborný bekhend. Umí také číst hru,“ smekl před pestrou a úspěšnou sportovní kariérou největšího soupeře na slavičínských tenisových kurtech Milan Miklas.

MILAN MIKLAS SE ZLEPŠIL. DAN KONEČNÝ MĚL DOBRÉ PODÁNÍ A HRU NA SÍTI

,,Milan Miklas se letos velmi zlepšil. V turnajích ve Slavičíně dokázal prodat spoustu nahraných tréninkových hodin. Jeho největší zbraní byl agresivní forhend. Dan Konečný je duše slavičínského tenisu. Stará se zde o antukové kurty. Má velmi dobré podání a voleje. Rád hraje také čtyřhru. Proto je i ve dvouhře silný na síti,“ hodnotil zbývající medailisty zkušený tenisový deblový specialista na Valašsku Petr Koseček.

POŘADÍ VE SLAVIČÍNSKÉ TENISOVÉ LIZE 2020:

1. Lukáš Koseček (Lidečko) 123 bodů.

2. Milan Miklas (Luhačovice) 118 bodů.

3. Dan Konečný (Slavičín) 103 bodů.

4. Milan Ruman (Vlachova Lhota) 95 bodů.

5. Josef Tomeček (Slavičín) 91 bodů.

6. Petr Kozubík (Hrádek) 89 bodů.

7. Václav Majerik (Dolní Lhota) 80 bodů.

8. Ondřej Filák (Lidečko) 79 bodů.

9. Michal Bartoš (Bohuslavice nad Vláří) 75 bodů.

10. Zdeněk Šiška (Zlín) 71 bodů.