„Už první výhra v Praze nás hodně nakopla. Daří se nám střelecky a to se proti týmu, jako je Chodov, počítá. Doufám, že se nám bude dařit i dál. Pořád máme k postupu stejně blízko jako soupeř," zdůraznil Lukáš Uhrinovský, který po náročném víkendovém programu nebyl schopen jít do práce.

„Tam si nemůžu lehnout a odpočívat, ale stojím půl dne na nohách. To bych vážně nedal," dodal Uhrinovský.

Jak moc mrzí prohra v nedělním zápase?

Hodně, protože to mohlo být 3:1 na zápasy a ve středu jsme mohli jet do Prahy sérii ukončit. Teď je to vyrovnané, ale pořád věříme, že to zvládneme.

Vyrovnané zápasy rozhodují přesilové hry. Měli jste téměř minutu výhodu pět na tři, ale na 9:7 se vám nepodařilo odskočit…

Přesilovky nám moc nejdou. Ta pět na tři včera rozhodla o naší porážce. Byl to hodně důležitý moment. Měli jsme víc střílet. Pořád jsme si jen nahrávali a chtěli to dostat do prázdné branky. Byla to jedním slovem špatná přesilovka. Kdybychom vedli o dva góly, tak bychom si závěr už pohlídali. O tom jsem přesvědčen.

Proč nešel nejproduktivnější hráč Panterů v základní části na nájezd?

Hlásil jsem se, ale kluci si věřili víc. Mně se navíc ani v zápase moc nedařilo a byl jsem strašně unavený. Měsíc jsem pořádně netrénoval a na nájezd jsem si moc nevěřil. Máme v týmu dost zkušených hráčů, aby nájezdy proměňovali. Včera jsme ze čtyř nedali ani jeden a to je dost špatné.

Atmosféra především v sobotním zápase byla fantastická…

Byla neskutečná. Máme fantastické diváky, kteří nás vždycky podporují a ženou dopředu. Před nimi nejde ošidit žádný souboj a maximálně se snažíme, abychom doma vyhráli každý zápas.

Co říkáte na pět branek Matejčíka ve vítězném zápase?

Před tím se musí smeknout klobouček. Marek je dobrý hráč se spoustou zkušeností. Je dobře, že mu to tam padá. Teď se soustředíme na další zápas, takže na nějaké oslavy takového výkonu bude čas až po sezoně.

Vám se něco podobného už také povedlo?

V Počenicích jsem dal pět gólů. V extralize jsem dal maximálně čtyři góly v Liberci.

Před začátkem čtvrtfinále jste nebyl zdravotně v pořádku. Už je všechno, jak má být?

Ještě to pořád není stoprocentní. Po dvou zápasech se necítím zrovna dobře. Musím se dát do středy do kupy.

Co vás limitovalo?

Měl jsem potíže se žebrem a skřípnutým nervem. Bolest vystřelovala až pod lopatku. Levou rukou jsem nemohl dělat žádný extrémní pohyb. Teď je to už výrazně lepší. Navíc se hraje play off, takže jsem chtěl pomoct klukům.

Plníte funkci defenzivního útočníka, který toho hodně naběhá. Jak se vám po dvou náročných zápasech ve dvou dnech chodí?

(Smích). Jsem rád, že vůbec stojím na nohách. Už se těším, až si pořádně odpočinu. Nešel jsem ani do práce, kde jsem si vzal volno. V práci jsem totiž dvanáct hodin na nohách a to bych nedal.

Máte problémy uvolňovat se z práce na zápasy?

Pracuji ve čtyřsměnném provozu a ve středu mám naštěstí volno. Přehození si budu muset domluvit na pátek. Zatím se mi nestalo, že bych kvůli práci chyběl na zápase. Mám dobrou mistrovou, která mi vždycky vyjde vstříc. Buď si to nahradím dopředu, nebo si vezmu dovolenou.

Je mistrová přísnější než trenér Folta?

(Smích). To je těžká otázka, ale řekl bych, že trenér Folta je asi mírnější. V práci je to důležité, zatímco florbal by měl být pořád především zábava.

Na co si budete muset dát větší pozor v pátém zápase?

Na presink soupeře, který nám dělal ve druhém domácím zápase velký problém. Hlavně pak na jejich zkušené hráče.

Kdo je po víkendu favorit?

Favorit se určit nedá. Oba týmy mají stejnou šanci. Nedivil bych se, kdyby se série s Chodovem natáhla na sedm zápasů.