Přestože byla Křížová zařazena v prosinci do předběžného reprezentačního výběru, užší nominace ji příjemně překvapila.

„Poslední závody se mi příliš nepovedly, takže jsem moc ráda, že to vyšlo,“ těší se devatenáctiletá lyžařka na svou premiéru na mistrovství světa dospělých.

Ve francouzském zimním středisku se postaví na start sjezdu, Super G a super kombinace. Poslední disciplínu však bere jenom doplňkově.

„Bude to pro mě takový lepší trénink před sjezdem speciálem,“ podotkla Křížová.

Svoje šance na umístění nechce odhadovat.

„Díky kvótám pro jednotlivé země je na mistrovství větší šance než ve Světovém poháru. Chtěla bych se hlavně měřit se svými vrstevnicemi. Když se mi podaří zajet podobné časy jako ony, budu spokojená,“ vyjádřila se dcera bronzové olympijské medailistky Olgy Charvátové-Křížové.

Sezona ji zatím podle předpokladů nevychází. Jejím nejlepším výsledkem je 14. místo ze Super G Evropského poháru. Za sebou už má také tři závody Světového poháru, kde dojížděla na rozmezí páté a šesté desítky.

„Letos si chci tratě hlavně osahat, lepší výsledky přijdou v dalších sezonách,“ věří Křížová. Přípravu jí kromě ekonomických problémů zkomplikovalo také zranění osobního trenéra Svatopluka Kováře, který si v listopadu přetrhl achilovku. S Křížovou tak objížděl závody vždy někdo jiný.

„Nechci se na to vymlouvat. Možná mě to ale psychicky poznamenalo,“ míní zlínská rodačka.

Kovář už se ale uzdravil a spolu se svou svěřenkyní testoval na začátku týdne na Kohútce v Javorníkách lyže. O víkendu se pak chystají na Super G Světového poháru do Garmisch – Partenkirchenu. Pro Křížovou jde o generálku před mistrovstvím světa juniorů, které hostí právě německé středisko Ga-Pa. Tam chce česká sjezdařská jednička zaútočit na umístění v první desítce.