„Naši závodníci potvrdili příslušnost k české plavecké špičce. Kromě rekordních pěti medailí v kategorii dospělých získali ještě dalších pět medailí dorostenci,“ vyzdvihla trenérka Hana Macková.

První stříbrnou medaili vybojovala Gabriela Chudárková na 100 metrů znak. Stejné umístění zopakoval Lukáš Macek ve finále na 50 metrů prsa, načež přidala Gabriela Chudárková na oblíbené stovce volný způsob bronz. Poslední den šampionátu, v neděli, rozšířili oba plavci sbírku o další cenný kov.

Gabriela Chudárková skvělým dohmatem vybojovala stříbro na 50 metrů znak a Lukáš Macek vynikajícím finišem stahoval v závěru prsové stovky náskok vedoucí dvojice Chrápavý, Kutil a skončil těsně třetí.

Mimo to se dalších pět závodníků Zlínského plaveckého klubu účastnilo finále dospělých, přičemž o největší překvapení se postarala teprve 14letá Anna Andrlová. Na 50 metrů motýlek obsadila šesté místo a časem 29,06 stanovila osobní i zlínský rekord!

Mezi dorostenci získal Martin Klusal stříbro na 50 a 100 metrů kraul, Matěj Zábojník stříbro na 200 metrů prsa a bronz na poloviční trati a medailovou sbírku završila Monika Langerová bronzem na 100 metrů znak.

V dorostenecké kategorii se medailově prosadil také Plavecký klub Zlín. Michaela Gogelová dokonce vyhrála titul v disciplíně 200 metrů prsa! Na poloviční trati přidala ještě stříbro.

A konečně Lucie Matošková byla stříbrná na 200 metrů prsa a 400 metrů polohový závod. (miš)