„Udělal jsem malou chybu, která se však velmi projevila,“ okomentoval možná klíčový okamžik celého seriálu valašský pilot. Na třetí rychlostní zkoušce trefil v pravotočivé zatáčce sloupek, propíchl chladič a ze závodu odstoupil. „Většinou stačí v podobných situacích vycouvat a normálně pokračovat v soutěži. Tentokrát však hrozilo poškození celého motoru a tomu jsme chtěli předejít,“ dodal na vysvětlenou.

Nepokračoval ani v samotné soutěži, byť po provedení provizorních oprav to nebylo zcela vyloučené. „Bylo jasné, že ztrátu, kterou jsme na Romana Krestu nabrali, nemůžeme dohnat. A protože naše šance na úspěch spočívala pouze v tom, že dojedeme lépe než on, nemělo cenu zbytečně riskovat. Třetí místo, o které jsme ještě mohli bojovat, by totiž z pohledu boje o titul nic neřešilo,“ posteskl si Orsák.

Se vstupem do soutěže přitom mohl být spokojený. Na první rychlostní zkoušce svého největšího rivala pokořil, ten mu to však ve druhém měřeném testu vrátil. „Na třetí vložce jsem chtěl proto opět zatáhnout a Romana předjet, protože žádné taktizování nemělo cenu. Bohužel jsem udělal chybu, která nás možná stála titul. Za rok to tedy musíme vyzkoušet znovu,“ uvedl rodák z Valašských Klobouk.

Přesto se zúčastní i zbývajících letošních podniků ve sprinterském šampionátu a pokusí se ještě vylepšit celkový dojem z aktuální sezony.