Tento týden mají Čamlíci volno. Další zápas je čeká až v neděli 26. září, kdy se v domácím prostředí utkají v moravském derby s Bulldogsem Brno. Duel v Lopik aréně začíná ve 14 hodin.

Malenovice podlehly rezervě Pardubic 6:7. Utkání začali lépe Východočeši. V 6. minutě vedli po trefách Licka a Nováka 2:0. Čamlíci však ještě v první třetině Hradilem a Machálkem vyrovnali na 2:2.

O osudu střetnutí se rozhodlo ve druhé části. V ní si Pardubice vypracovaly náskok na 5:2. V osmadvacáté minutě sice Filip Nohál korigoval na 5:3, nástup do třetího dějství ovšem znovu lépe zvládlo domácí mužstvo. Licek a Langr v šestatřicáté minutě upravili stav až na 7:3. Hosté se však nevzdali a ve zbytku střetnutí vedení týmu z východu Čech mohutně dotahovali. Góly Zlámala, Ševčíka a 20 sekund před koncem zápasu Hradila korigovaly výsledek až na jednobrankový rozdíl na 7:6. Vyrovnat se ovšem už Malenovicím nepodařilo.

,,Zápas byl vyrovnaný. Domácí v něm byli ale rychlejší a v kombinaci přesnější,“ uznal malenovicý kouč Adam Kovařík.

Jeho mužstvo nezvládalo nástupy do všech třetin.

,,V těchto pasážích utkání jsme dělali individuální chyby. Zbytečně jsme otevírali obranu a domácí nás trestali z brejkových akcí. Ve třetí části nám nepomohla ani výměna brankářů, když Polišenského nahradil Opavský. Opět jsme byli nedůslední před naším brankovištěm i v osobních soubojích. Povedl se nám až závěr duelu. Pátý a šestý gól jsme vstřelili při power play,“ hodnotil Kovařík druhou letošní prvoligovou partii svých svěřenců.

Trenéra hostů ale potěšil výkon devatenáctiletého juniora Ondřeje Hradila.

,,Ondra ve dvou letošních zápasech vstřelil už 4 branky a na další 2 přihrál,“ upozornil ještě Kovařík.

HBC PARDUBICE B – HBC MALENOVICE 7:6 (2:2, 3:1, 2:3)

Branky: Licek 4, Novák, Strouhal, Langr – Hradil 2, Machálek, Nohál, Zlámal, Ševčík.

Malenovice: Polišenský, Opavský – Foltýn, Kalivoda, Lečbych, Martin Novák, Rychlík, Zlámal – Jan Brázdil, Martin Brázdil, Hink, Hradil, Huťka, Machálek, Nohál, Ševčík, Vingárek.