V prvním čtvrtfinále Malenovice v pátek večer v Brně nad Tišnovem zvítězily 6:3. O výsledku utkání, do kterého hosté nastoupili bez kapitána Březíka a zdravotně indisponovaného Svozila, se rozhodlo už v první třetině. V ní si hosté vypracovali čtyřbrankové vedení. To ve druhém dějství zvýšili až na 6:0.

,,V duelu jsme byli favority. Střetnutí jsme ale nepodcenili. Od začátku jsme v něm hráli aktivně a snažili jsme se střílet z každé pozice. Tato taktika se nám vyplatila,“ pochvaloval si vedoucí malenovického kolektivu Tomáš Bubrinka.

,,Zápas jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Pod vlivem velkého náskoku jsme však v průběhu druhé části polevili v nasazení a ve zbytku utkání jsme Tišnovu dovolili zmírnit jeho porážku,“ konstatoval Bubrinka.

basketbalista Jan Křenek
Valašskomeziříčský basketbalista Jan Křenek si zahrál turnaj EYBL v Litvě

Ve druhém čtvrtfinále Malenovice už s forvardem Svozilem v sestavě v neděli odpoledne v domácí Lopik Aréně i díky hattricku zastupujícího kapitána Milana Skyby Tišnov porazily 10:1.

Utkání mělo jednoznačný průběh. Čamlíkům se znovu povedla úvodní třetina. ,,V desáté minutě jsme vedli 2:0 a potom mezi dvanáctou a čtrnáctou minutou jsme během 115 sekund vstřelili další tři góly. Hosté pak už rezignovali,“ upozornil vedoucí vítězného mužstva.

,,Tišnov nenašel zbraň na naše technické pojetí,“ konstatoval Tomáš Bubrinka.

Výsledky čtvrtfinále play off Moravské ligy 2017-2018:

1. ZÁPAS: TIŠNOV – MALENOVICE 3:6 (0:4, 1:2, 2:0)

Branky Malenovic: Hruboš 3, Hladký, Šimíček, Medřický.

2. ZÁPAS: MALENOVICE – TIŠNOV 10:1 (5:0, 2:0, 3:1)

Branky Malenovic: Skyba 3, Košatka 2, Šimíček, Medřický, Hruboš, Ševčík, Havlík.

Sestava: Polišenský, Zálešák – Machuta, Langer, Novák, Vingárek, Černý, Medřický – Havlík, Skyba, Hruboš, Hladký, Šimíček, Ševčík, Huťka, Košatka, Nohal, Svozil.