Tento výsledek je znovu posunul do čela tabulky. A to má malenovický celek v porovnání s největšími rivaly béčkem SK Jihlava a zálohou brněnského Bulldogsu ještě jeden zápas k dobru. V dalším kole Malenovice poprvé zajíždí na hrací plochu soupeřů. V sobotu se od 15 hodin představí v Tišnově.

O víkendu Malenovice zdolaly Třebíč 7:0. Domácí měli utkání hrané ve větrném počasí od začátku do konce pod kontrolou. Už ve 4. minutě houževnatou obranu hostů poprvé překonal Novák. Na druhý gól se čekalo do jedenácté minuty, kdy se do sítě Štose trefil Skyba. V prvním dějství se ze vstřelené branky ještě radoval  Medřický.

Malenovická převaha pokračovala i ve druhé třetině. V ní fungovala spolupráce Šimíčka s Miloslavem Hladkým, v koncovce se znovu zviditelnil Martin Novák a Adam Hruboš. Brankostroj Čamlíků se zastavil až ve třetí části. To už ale měl domácí celek sedmigólový náskok.

Ilustrační foto
Kam za sportem ve Zlínském kraji?

,,Nebyl to pohledný zápas. V našem herním projevu bylo dost nepřesností. Proto jsem spokojený hlavně se ziskem tří bodů,“ přiznal po utkání domácí obránce a zároveň malenovický kouč Martin Novák.

,,Třebíč k nám přijela ve značně oslabené sestavě. Podle toho také vypadal obraz hry. Soupeř se soustředil na obranu a my jsme jeho defenzívu neustále dobývali. Tým z Vysočiny jsme přestříleli 42:7.  S přibývajícími minutami jsme se však v koncovce prosazovali. A to jsme ještě spoustu dalších šancí spálili. Místo přímého zakončení jsme se totiž zbytečně snažili kombinovat až do prázdně branky. Čisté konto udržel Ondřej Chlup,“ hodnotil čtvrtou výhru Malenovic v Moravské lize Martin Novák.       

HBC MALENOVICE – SLZA TŘEBÍČ 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Branky: Novák 2, Šimíček 2, Skyba, Medřický, Hruboš.

Sestava: Chup (Polišenský) – Machuta, Langer, Novák, Mannsfeld, Březík, Černý – Šimíček, Hladký, Medřický, Hruboš, Havlík, Skyba, Košatka, Svozil, Huťka.