O osudu střetnutí rozhodla úvodní třetina. V ní za hosty skórovali Helešic a Šuba. Hodonínské mužstvo ve 13. minutě vedlo 2:0. V šestadvacáté dal gól Mahdal a domácí korigovali stav na 1:2. To však bylo ze strany malenovického celku všechno. Ve zbytku střetnutí ani na jedné straně už žádná branka nepadla a proto všechny body putovaly na jih Moravy.

,,Zápas ovlivnilo nešťastné pětiminutové vyloučení kapitána Huťky za zásah do oblasti hlavy a krku soupeře. V oslabení jsme dostali první gól. Helešicova trefa hosty uklidnila. Nicméně od druhé části jsme byli lepším mužstvem. Byli jsme útočnější. Nastřelili jsme třikrát tyčky. Vyrovnání jsme se však nedočkali. Chyběla nám totiž ještě přesnější koncovka a důraz před brankovištěm Hodonína,“ konstatoval po souboji se šestým celkem soutěže Adam Kovařík, malenovický trenér.

V tabulce jsou po prvním jarním zápase Malenovice na sedmém místě.

Další duel Malenovice odehrají znovu v domácím prostředí. V neděli 13. března se střetnou s celkem Svítkov Stars Pardubice. Utkání v Lopik aréně začíná ve 14 hodin.

HBC MALENOVICE – HBC HODONÍN 1:2 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka Malenovic: Mahdal.

Malenovice: Polišenský (Opavský) – Kalivoda, Kužílek, Lečbych, Novák, Vingárek, Zlámal – Jan Brázdil, Cunda, Hink, Hradil, Hruboš, Huťka, Mahdal, Nohál, Ševčík. Trenér: Adam Kovařík.