Hosté od úvodních minut hráli takticky. Přestože měli Čamlíci mírnou převahu, tak se v 6. minutě Pardubice po trefě Paukrta ujaly vedení. V dalším průběhu střetnutí v Lopik Aréně dlouho dominovali Východočeši a po druhé třetině si vypracovali náskok až na 4:0. Když v šestatřicáté minutě dal Kubal z brejku pátou pardubickou branku, tak to vypadalo na pořádný malenovický debakl. Ovšem hned za třiadvacet sekund poprvé za domácí skóroval Jan Brázdil a Čamlíci se zvedli. Mezi dvaačtyřicátou a třiačtyřicátou minutou se skóre výrazně změnilo. Dvě minuty před koncem duelu domácí prohrávali už jenom 4:6. Další gól ale už nepřidali.

,,Chyběl nám důraz před oběma brankami. Navíc nám vázla rozehrávka a jednodušší přechod do útoku. Pardubicím stačilo mít hru postavenou na dlouhých přihrávkách. Pět minut před koncem utkání jsme odvolali brankáře Opavského a při power play jsme vstřelili tři branky. Jeden gól jsme však při hře bez gólmana inkasovali,“ hodnotil duel Adam Kovařík, hlavní trenér Malenovic.

V tabulce Malenovice zůstávají na sedmé příčce.

V dalším zápase se Čamlíci představí v neděli 20. března na ploše rezervy celku HBC Pardubice. Utkání na východě Čech začíná ve 13 hodin.

HBC MALENOVICE – HBC SVÍTKOV STARS PARDUBICE 4:6 (0:1, 0:3, 4:2)

Branky Malenovic: Jan Brázdil, Martin Brázdil, Hradil, Hruboš.

Malenovice: Opavský (Polišenský) – Kalivoda, Kužílek, Lečbych, Novák, Vingárek, Zlámal – Jan Brázdil, Martin Brázdil, Hladký, Hradil, Hruboš, Mahdal, Nohál, Ševčík, Škabraha. Trenér: Adam Kovařík.