Duel na půdě lídra soutěže z Jihlavy začaly oba týmy opatrně. První se osmělil domácí kolektiv, který v 5. minutě Jobákem vstřelil první branku. O minutu později srovnal skóre Eibensteiner. V 8. minutě šli do vedení hosté, když zaváhání jihlavské defenzívy potrestal Novák.

,,Na přelomu první a druhé třetiny ovšem nastal zlom ve střetnutí. Kolektiv z Vysočiny totiž čtyřiadvacet sekund před koncem první části dal druhou branku a po osmadvaceti sekundách druhého dějství Jihlava vedla 3:2,“ upozornil vedoucí týmu z Malenovic Tomáš Bubrinka.

V dalším průběhu zápasu hosté ještě korigovali stav na 4:3. Poslední slovo měl ale Pospíchal, který ve 40. minutě pátou trefou pečetil vítězství domácích.

,,O jihlavské výhře rozhodla lepší produktivita. My jsme častěji stříleli, měli jsme také víc šancí, selhala nám ale koncovka,“ konstatoval Bubrinka.

,,Domácí také zvládli duel dobře takticky. Tým z Vysočiny chytře čekal na naše chyby a ty dokázal potrestat. Domácím rovněž bylo nakloněné štěstí,“ dodal ještě vedoucí  malenovického kolektivu.

FLYERS JIHLAVA – MALENOVICE 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky Malenovic: Eibensteiner, Novák, Skyba.

Sestava: Zálešák (Polišenský) – Novák, Lečbych, Langer, Vingárek, Březík, Černý, Mikl – Skyba, Šimíček, Medřický, Nohal. Kulička, Košatka, Eibensteiner, Huťka, Machálek.