,,V základní části, která skončí na konci března, se bude hrát čtyřkolovým systémem každý s každým, takže si každé mužstvo zahraje dvacet zápasů. Do vyřazovacích soubojů pak postoupí všechny týmy. Ty budou v play off ve čtvrtfinále, semifinále i finále bojovat na tři vítězná utkání. Ve čtvrtfinálové sérii však mají nejlepší dva celky volno. Finálová série vyvrcholí na přelomu dubna a května," letmo představil hrací systém ligy v Malenovicích její hlavní organizátor Martin Novák.

Ten za největší favority považuje čtyři kolektivy.

,,Mezi hlavní aspiranty na letošní titul patří obhájci prvenství Rivermen a celky Tigersu a Bostonu. Černým koněm soutěže by mohl být posílený Stator. Z nich naši ligu může vyhrát kdokoliv. Bude záležet na momentální formě v play off. Rivermen s tahouny Hofrichterem, Věchetem a Sušinou určitě prodá bohaté zkušenosti. Hvězdami Tigersu je trio Hruboš, Nohal a Roman Mikoška. Boston se bude spoléhat na Aleše Fryštáka, Juráška a Šabackého. Podle úvodních výsledků pozadu nezůstane ani Stator. Toho potáhnou zejména Marek Večeřa, Havlík a Skyba," představil čtveřici aspirantů na zisk zlaté příčky Novák.

,,Zlepšovat se ovšem bude i Loozers. Loňský nováček se s Pernicou a Reichlem v sestavě určitě postará o nějaké překvapení. Tečovice se s oporami Cvopou a Jakešem tradičně zaměřují hlavně na práci s mladými hráči. Ale ani ony nechtějí zůstat pozadu," nezapomněl na zbývající mužstva stále oblíbené hokejbalové soutěže na Zlínsku Martin Novák.

Malenovická liga, jejíž všechny duely se odehrají na ploše u sokolovny v Lopik aréně, určitě přinese spoustu zajímavých soubojů.

,,V základní části se očekává vesměs otevřený útočný hokejbal okořeněný spoustou branek. V play off už se kolektivy zaměří na defenzívu. K vidění tak budou taktické souboje. O dramatické a zajimavé zápasy proto nebude až do konce soutěže nouze," je přesvědčený Martin Novák.

Ten je také rád, že se na soupiskách objevuje spousta mladých hráčů.

,,Díky výborné práci mládežnických klubových trenérů HBC Malenovice zařazují některá mužstva do sestavy juniory ve věku patnáct až sedmnáct let. O oživení soutěže je tak postarané," těší Nováka, jehož organizační tým by chtěl do Malenovické ligy v dalších ročnících přilákat nové mužstva i nové hráče.

Výsledky úvodních zápasů: Loozers – Stator 5:6 (Pernica 2, Reichel 2, Kitner – Jelínek 2, Štěpánek 2, Popelka, Marek Večeřa), Stator – Rivermen Malenovice 7:3 (Marek Večeřa 4, Koutský 2, Havlík – Hamrlík, Sušina, Veselý), Tečovice – Loozers 1:5 (Donoval – Pernica 3, Reichel, Bortel), Boston Zlín – Tigers Malenovice 2:3 (Vymazal 2 – Hruboš, Nohal, Zlámal), Boston Zlín – Stator 6:7 po SN (Jurášek 3, Kalivoda, Svozil, Volařík – Šimíček 2, Fojtík 2, Marek Večeřa 2, Skyba), Rivermen Malenovice – Tečovice 5:2 (Penner 2, Hamrlík, Hofrichter, Válek – Rýznar, Vavruša), Loozers – Tigers Malenovice 1:9 (Vystavěl – Huťka 3, Nohal 2, Šturma 2, Roman Mikoška, David Mikoška).

Lubomír Hotař