„Letošní závod byl pro mne speciální. Vyhrál jsem všechny čtyři rychlostní zkoušky, i když s pár chybami. Letos jsem měl docela slušnou formu a jsem rád, že jsem to dokázal využít,“ radovala se domácí hvězda.

Recept na tamní vyhlášené tratě nemá, přesto se s náročnými podmínkami znovu dokázal vypořádat nejlépe ze všech účastníků a v cíli byl opět po roce nejrychlejší. „Čím více je trať členitější, tak tím lepší. Tratě byly opět super, jako každý rok. Bylo na nich téměř vše,“ lebedí si Malý.

Maloch, jak mu kamarádi, soupeři i fanoušci přezdívají, stejně jako známý pilot Jan Kopecký v českém mistráku dokazoval, že se to dá zajet ještě rychleji a na všech čtyřech testech diktoval tempo. „Rok od roku se jede větší kudla a doufám, že další sezonu to posuneme ještě dál,“ přeje si vítěz. Stříbro bral v Otrokovicích Jiří Gergel, třetí skončil úřadující mistr WBS Martin Kolajík, z jehož rukou převezme putovní trofej nový král David Šůstek. Ten si celkové prvenství pohlídal čtvrtým místem. „Letošní ročník byl z mé strany hodně náročný, i když se to tak nemusí zdát. Delší dobu mě trápí zranění, které jsem si způsobil hned na začátku sezony. Závody se navíc v poslední době zbytečně vyhrocují a jezdí se daleko více za hranou. O to těžší je udržet tempo ve všech závodech seriálu. Jsem šťastný, že se mi to po několika letech podařilo,“ prohlásil David Šůstek.

Mezi juniory s přehledem triumfoval Tomáš Škarek před Tomem Kolečíkem a Dušanem Horákem. O šanci na celkové vítězství v hardtailech se svojí neúčastí připravil Dominik Slováček

Mladé střelce po velkém boji vyhrál David Kašný, druhé místo obsadil Martin Kadlec, třetí byl Kryštof Húšť. Šestici holek kralovala ta nejzkušenější z nich, Michaela Šantavá před Denisou Martínkovou a Monikou Čejkovou. Kategorii gentlemanů nad pětatřicet let ovládl Vítězslav Malý před Petrem Šantavým a Radimem Langem. Legendy nad pětačtyřicet let vyhrál Leo Mácha před Liborem Baďurou a Petrem Markem.

Absolutní pořadí Bikerally Otrokovice 2018
1. Petr Malý (Maloch rating) – 5:27,7, 2. Jiří Gergel (MTB school) + 6,6, 3. Martin Kolajík (SBT Fryšták) +10,3, 4. David Šůstek (SK Gienger RPM-stav A) +11,5, 5. Tomáš Huňa (SBT Fryšták Mondraker) +13,0, 6. Radim Novosád (Prostějov) +15,5.

Doufáme v modernizaci a vylepšení překážek, říká Haferník

„Nepodařilo se pár drobností, které ani nestojí za zmínku, spíš jsou to věci, které doladíme a posuneme trošku výš. Třeba stan pro záchranáře, ať jsou vidět a mají zázemí. Úžasnou věcí je, že se pořád drží pevná parta lidí. Ať už ve WBS organizaci nebo v pořadatelských týmech. To je dnes nevídané, aby něco fungovalo s minimálním rozpočtem a byl to vždy úspěch!

Těší mě zájem holek, které u nás závodí, a stejně tak počet gentlemanů a legend, které jsme právě kvůli vzrůstajícímu zájmu rozdělili na tyto dvě kategorie. Velkou radost všichni máme z konceptu Capri-Sun bike školky, která se jednoznačně ujala a funguje. Budila velký zájem při všech závodech, kde se objevila. Doufáme v modernizaci a vylepšení překážek a její rozšíření na všechny závody WBS.

Pořád je cítit zájem jak u stávajících jezdců, tak i u nově příchozích. Při výčtu všech nově vznikajících disciplín je potěšující, na jakých číslech se držíme. Přestože různých závodů je čím dál víc a plánovat závody WBS bez termínové kolize se stává pomalu nemožné. Partneři poskytují finance s úsměvem a vědomím podpory osvědčené akce, což je nejpodstatnější pro klidný průběh seriálu a nákup nutného vybavení. Přece jen jsme tu již devět sezon, takže budeme pokračovat.“

Na novinky je ještě hodně brzy. Podstatné je zajistit pořadatele i partnery na rok 2019, najít vhodné termíny, které se nebudou krýt s rallye. Malinko přece jen poodkryji, že dobrý pocit z výborného letošního ročníku mi pohání myšlenku na návrat bajků do našeho ševcovského centra po mnoha letech. Co se týká kategorie hardtailů, tu určitě rušit nebudeme. Vím, že už je symbolicky pohřbili při Slovenském poháru na Polomce, MSDH cup již taky avizoval zrušení této kategorie. Myslím, že Zlínsko bylo v minulosti baštou kategorie pevných rámů a vzešlo odtud mnoho špičkových jezdců na hardtailech. A tak asi i WBS zůstane tou poslední baštou, kde budou pevňáci vypsáni.

Děkuji všem, co nám pomáhají, fandí. Držet tradici je namáhavé, ale díky přátelské atmosféře jde vše lehčeji. Za mne osobně to byl mazec.“

Řediteli seriálu Gergel Woodbike series Jiří Haferník