V něm mezi muži obsadil v čase 2:40:31 Filip Bukovjan (2B Winner Team/Kesbuk) 11. příčku. Zvítězil Ukrajinec Taras Ivaniuta (2:22:23), před Romanem Fostim z Estonska (2:23:46), třetí byl Pawel Kosek z Polska (2:27:57).

FILIP BUKOVJAN V BRATISLAVĚ BĚŽEL SVŮJ ČTVRTÝ MARATON V KARIÉŘE

Pro Filipa Bukovjana byl Bratislavský maraton vyvrcholením zimní přípravy.

,,Závod jsem rozběhl podle představ a úvodních 10 kilometrů jsem běžel ve skupince, ze které jsem ale musel kvůli rychlému tempu vystoupit, abych se nezatavil. Zbývajících 30 kilometrů jsem pak běžel podél Dunaje v poměrně silném větru osamoceně,“ prozradil Bukovjan.

U trati mu s občerstvováním pomáhala přítelkyně Barbora Macurová.

,,Díky dobrému občerstvení se mi v závěru závodu podařilo zrychlit tempo a předběhnout několik soupeřů,“ pochvaloval si Filip Bukovjan.

Ten v Bratislavě po maratonech v Otrokovicích, Praze a Banské Bystrici běžel svůj čtvrtý maraton v kariéře.

,,Bratislavská trať nebyla úplně nejrychlejší i kvůli obrátkám a mírným stoupání hlavně u mostu přes Dunaj. Počasí ale bylo pro mě ideální. Bylo okolo 10 stupňů, foukal ovšem nepříjemný západní vítr,“ tvrdí vytrvalec z Otrokovic.

Atmosféra okolo závodu se mu líbila.

,,Byla nezapomenutelná. A to i díky rekordní účasti běžců. Podél trati byla spousta skvělých fanoušků a také hudební doprovod ve formě bubeníků,“ užíval si pobyt na Slovensku Bukovjan.

Trochu ho však mrzí, že v Bratislavě nezaběhl lepší čas.

,,Bratislavský maraton byl totiž nominačním na srpnové mistrovství světa v Budapešti,“ upozornil ještě Filip Bukovjan.

EVU KUČEROVOU PŘIBRZDILY ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY

V závodu žen skončila Eva Kučerová (Mattoni FreRun Zlín) dvanáctá. Maratonkyně z Lukova v hlavním městě Slovenska zaběhla čas 3:26:08. Vyhrála Ines Jozičová z Chorvatska (2:59:29), před Barborou Novákovou z TJ Sokol Kunvald (3:03:06), bronz získala Radka Roháčová ze Slovenska (3:05:18).

Evě Kučerové maraton v Bratislavě nevyšel podle představ. Trať se jí ale líbila. Dvoukolové závody jí vyhovují. Spokojená byla i s počasím. Drobné mrholení jí nevadilo.

,,Příprava se mi skvěle vydařila. V ní jsem měla výbornou formu. Ale bohužel 3 dny před závodem mě začaly trápit zdravotní problémy. V den závodu jsem dokonce zvažovala, jestli se ho vůbec zúčastním. Nakonec jsem to zkusila,“ vysvětlovala Kučerová

Do 19. kilometru se jí na trati ještě dařilo.

,,Držela jsem se jen lehce pod plánovaným tempem. Od 20. kilometru se mi však postupně zhoršovaly zažívací potíže, nebyla

jsem schopná pořádně se občerstvit a nakonec jsem musela navštívit i mobilní toalety podél trati. Proto mi bylo jasné, že jsem bez naděje na dobrý výsledek,“ svěřila se Eva Kučerová.

Druhou polovinou trati se protrápila.

,,Od 20. kilometru jsem výrazně zvolnila tempo místy až do chůze a doběh do cíle byl pro mě vysvobození,“ přiznala.

Po závodě trochu litovala, že z něho neodstoupila.

,,Měla jsem pošetřit síly a raději zkusit třeba za začátku května Pražský maraton. Radost mi však udělal manžel Honza, který zaběhl skvělý čas 3:12:43 a tím si o víc jak 10 minut zlepšil osobní maratonský rekord,“ cenní si výkon manžela Kučerová.

Ta v součastném období na Bratislavský maraton už nemyslí. Regeneruje a už se těší na červnový Festivalový půlmaraton ve Zlíně.

,,V něm se představím po 6 letech,“ plánuje Eva Kučerová.

Do cíle letošního ročníku maratonu v Bratislavě doběhlo 729 mužů a 123 žen.