Už jednou se více méně Handlová loučila s kariérou, když před třemi roky si v dresu Veselí přivodila zranění kolena. Před startem uplynulé sezony ji však zlínská trenérská dvojice Sabadka–Černá přemluvila k návratu.

„Nelituji toho, ale už na jejím konci jsem začala vážně uvažovat, že to opravdu zabalím. Po každém zápase či větší zátěži se mé tělo ze všeho déle vzpamatovávalo, navíc mě začala hodně bolet achilovka, skoro jsem nemohla chodit. Tehdy jsem si poprvé řekla, že mi to za to nestojí," přiznala.

Kdy jste tedy své rozhodnutí sdělila trenérovi?

V minulém týdnu na startu letní přípravy. Ale už předtím jsem vše probrala s předsedkyní klubu Danielou Sobieskou. Poděkovala jsem všem za šanci, ale dál to už opravdu nejde. (Úsměv.)

Neuvažujete, že jako některé vaše bývalé spoluhráčky si zahrajete první ligu – třeba v nedalekých Otrokovicích?

Zatím jsem o tom nepřemýšlela, ale v tuto chvíli spíše ne. Pořád mě bolí noha. Uvidíme, co čas přinese. Nyní jsem spokojená, také děti byly rády, když jsem jim řekla, že končím.

Asi na házenou nezanevřete. Ale komu budete více fandit? Veselí, nebo Zlínu?

Určitě Zlínu. Za ten rok jsem holky ze současného kádru dobře poznala, jsou fajn, super. Pokud to půjde, budu jim z hlediště držet palce.

Zlín se na jaře po letech opět probojoval do play off. Při odchodech čtyř hráček nehrozí opět sešup dolů?

Zase tak velké oslabení to není. Věřím, že naopak holky půjdou výkonnostně ještě více nahoru a nejenže vybojují play off, ale poperou se i o některou z medailí. (Úsměv.)

Už víte, jak vyplníte nyní čas, který jste věnovala házené?

Ano – dětmi, než mi vyrostou. Byly to i ony, které mi pomohly v rozhodování, zda pokračovat, či nikoliv. Navíc dcera Daniela nyní v 10 letech začala také hrát házenou. Protože je mnohem větší než já, nehraje na křídle, ale na spojce. A zatím jí to docela šlo, umí už slušně vystřelit. (Úsměv.)

Vaše sestra Simona už také pověsila definitivně házenou na hřebík?

Když jsem se loni vracela, byla překvapená. Ale i ona se vrátila k házené, když naposledy působila v Regenburgu hrajícím nižší německou soutěž. Ale už také jí tělo nedovolí dát tomu tolik co dříve. Už jenom jednou týdně trénuje a hraje zápas. Co vím, tak na podzim bude ještě pokračovat. (Úsměv.)

Na co budete při pohledu zpět nejraději vzpomínat?

Rozhodně na tituly a vlastně na všechny získané medaile. Byly to úžasné pocity, zvláště když získáte zlato. Na to nezapomene asi žádný sportovec.

Marcela Handlová

39 let, vdaná (rozená Roubínková), děti Daniela (10) a Dominik (4).

Majitelka čtyř českých mistrovských titulů: 3× ve Zlíně, 1× ve Veselí n. M.

Kluby: Veselí nad Moravou, Partizánske, Zlín