Svůj příspěvek nijak nezveličoval, zato pěl chválu na fanoušky. „Kluci mě upozorňovali na to, co se bude dít na tribunách, ale takové peklo jsem vážně nečekal. Musím před fanoušky smeknout," zdůraznil Matejčík.

Tušil jste před víkendem, že by se vám mohlo tak střelecky dařit?

To vůbec. Před sobotním zápasem jsem především myslel na to, zda mě na hřiště pustí bolavé lýtko, které mám zatejpované. Naštěstí jsem nastoupil a všechno mně tam padlo. Většinou to bylo s velkou dávkou štěstí. Naší lajně to vyšlo. Těch pět sobotních branek není moje práce, ale souhra celé pětky.

Pět branek v jednom zápase jste dal poprvé?

Mým maximem byly doposud čtyři góly v pohárovém utkání.

Se svou drobnou postavou jste dělal urostlým obráncům Chodova docela problémy…

Moc to nevnímám. Snažím se hrát nejlíp, co můžu. Někdy to vyjde, někdy ne. Využívám nižšího těžiště a toho, že jsem docela rychlý.

Je série vyhrocená?

V některých okamžicích určitě, ale to je play off. Občas se objeví na jedné nebo na druhé straně nesportovní chování. Každý z nás udělá občas chybu. Atmosféra play off vás však strhne.

Chodov byl před sérií v pozici favorita, takže tlak je na soupeře určitě větší…

To rozhodně. My můžeme překvapit, ale oni musí. Naším cílem bylo dostat se do play off, a když postoupíme přes čtvrtfinále, budeme zase spokojenější. Doma si věříme daleko víc.

V čem je Chodov jiný než v základní části?

Chybí mu některé zraněné opory. Možná kdyby byl v plné síle, bylo by to jiné.

Hostující Jendrišák sice hraje, ale není zdravotně úplně v pořádku. Je to znát?

Hra Chodova na něm stojí, když nemá k sobě kvalitní spoluhráče, tak toho sám moc nedokáže. Myslím si, že hraje pořád stejně, jenom nesbírá body.

Jak vás napadlo nosit číslo 68 spojené především s Jaromírem Jágrem?

Už někdy v juniorce jsem chtěl dvanáctku, jenže mně ji vyfoukl spoluhráč. Kluci mi poradili, ať si vezmu „Jágra", protože on je JJ a já MM. Možná i proto mám právě číslo 68. (Úsměv.)

Nevadí vám, že nosíte na zádech jmenovku Matějčík?

Trošku mě ten háček nad e štve, ale co se dá dělat. Ve Vítkovicích jsem tam měl ten háček taky navíc.

Jak skončí čtvrtfinálová série?

Sice netipuji, ale snad postoupíme. (Úsměv.)