Zlín pokořil Počenice 7:4 a rezervu Bučovic 9:8. ,,Počenice do brzkého ranního zápasu nastoupily pouze se sedmi hráči v poli, přesto našemu náporu dlouho vzdorovaly. Hanáci se už ve druhé minutě ujali Hyánkem vedení a i ve zbytku střetnutí byli hlavně z brejkových akcí hodně nebezpeční. Naštěstí se v našem mužstvu dobře vyspal Martin Krkoška. Ten v utkání vstřelil pět branek a tím rozhodl o našem vítězství," upozornil na mimořádný výkon zlínského forvarda kouč Zbyněk Macura

.,,Povedl se nám i souboj s Bučovicemi. Lídr tabulky duel odehrál v nejsilnější sestavě. Velkou hrozbou pro naši defenzívu tak byli elitní kanonýři Dufek, Lazor a Houšť. Nicméně i druhého soupeře se nám podařilo pokořit. Partii s nepříjemnými aligátory jsme však zlomili až ve třetí třetině, když jsme zredukoval sestavu na dvě lajny," potěšil skalp silného mužstva Macuru.

Zviditelnil se rovněž Vsetín, který překonal Židenice 3:2 a uhrál plichtu s béčkem Bučovic 5:5. ,,S Židenicemi jsme v deváté minutě vedli 2:0. Poté jsme však zbytečně polevili v nasazení a soupeř toho využil ke korekci skóre. Jihomoravany jsme však nakonec udolali větší florbalovou kvalitou. Také plichta s Bučovicemi je pro nás dobrým počinkem. Proti zvučnému celku v sestavě se spoustou známých střelců jsme se poučili z minulého zápasu a tentokrát se nám důsledným bráněním dařilo eliminovat ofenzivní schopnosti druhého týmu tabulky," hodnotil povedené souboje vsetínský sekretář Ondřej Ašer.

Výsledky 17. a 18. kola: Zlín Lions – Počenice 7:4 (Martin Krkoška 5, Jaromír Roth, Vaněk – Hyánek 4), Bučovice B - Zlín Lions 8:9 (Koňařík 3, Martin Krkoška 2, Jaromír Roth, Večeřa, Ženožička, Červenka), Vsetín – Židenice 3:2 (Adámek, Seevald, Macek), Vsetín – Bučovice B 5:5 (Macek 2, Březík, Ovesný, Adámek). Židenice – Počenice 4:5 (Kovařík 2, Lepič 2, Hyánek).

Sestavy: Zlín Lions: Jan Krkoška, Bajza – Studený, Ženožička, Ručka, Večeřa, Tichý, Jaromír Roth, Vondřejc, Vaněk, Martin Krkoška, Červenka, Koňařík, Valčík, Baroň.

Vsetín: Pinďák, Zgarba – Hušť, Macek, Vítek, Březík, Žůrek, Novosad, Seevald, Ondrůš, Ovesný, Látal, Adámek.
Počenice: Panák – Šindelka, Hyánek, Olšina, Krčmář, Prokš, Jaroslav Kovařík, Lepič.