„Jsem rád, že dlouhá jednání dospěla do úspěšného konce. Martina jsem totiž trénoval od žáčka a nyní se chce po deseti letech vrátit domů na Valašsko. V hledáčku ale máme rozjednanou ještě jednu posilu, mladého talentovaného hráče z regionu, který už s námi i trénuje. Až jeho příchod doladíme, prozradím i jméno,“ omluvil se trenér Panterů Michal Kvapil.

Kádr pátého celku uplynulého ročníku se začíná slibně rýsovat. Nejenže byl doplněn o talentované juniory, ale návrat z hostování v Hattricku Brno hlásí útočník Martin Nagy.

„Velmi důležité je, že se nám podařilo udržet i loňskou trojici posil – tedy Pešata, Švajného a Kittela,“ neskrývá spokojenost kouč, jenž společně s asistentem Martinem Hálou je s průběhem přípravy spokojen.

Navíc v posledních zápasech vyhrávají – po skalpu Vítkovic (10:6) zametli i s brněnskými Buldoky (8:0!).

„Zatím výsledek neřešíme, především sledujeme, jak kluci pracují. Příprava se zatím jeví velmi dobře, máme za sebou zátěžovou fázi pro superligu, kdy kluci v osmi dnech absolvovali sedm tréninků. Vše si začíná sedat, mám z toho dobrý pocit,“ nezastírá Kvapil, jemuž se líbí především přístup a pracovitost svěřenců.

„Trénuje s námi 23 hráčů, všichni výborně komunikují, táhnou za jeden provaz. Sezona začíná až za měsíc, je tedy spousta času, ale protože chceme hrát trochu jinak, pořád je co pilovat, stejně jako stavět na zažitých věcech, co fungují.“

Širší kádr se v příštích dnech zúží. O mnohém již napoví nadcházející Czech Open, kam odjede 16 hráčů do pole a dva gólmani.

„Máme ale zájem, abychom pořád trénovali v co největším počtu a nevytížení florbalisté by vypomáhali klubům v okolí,“ přeje si Kvapil, který se se svou družinou ve středu přesune do Prahy.

DUEL SE ŠVÉDSKÝM FALUNEM ZA ODMĚNU

Zde ještě večer tradičně sehraje přípravný zápas s Vinohrady.

„Odjíždíme na etapy vlakem, já v první vlně, abych vyřešil vše podstatné včetně ubytování na naší oblíbené ubytovně, která je jen pár zastávek metrem od dějiště turnaje,“ hlásí kouč, pro kterého bude Czech Open již sedmým v pořadí. Poprvé ale v roli hlavního kouče.

„Čeká nás kvalitní skupina. Ve čtvrtek silní Švýcaři z Langnau a tradičně silné Střešovice, v pátek pak odměna v podobě světového top týmu druhého týmu švédské Superligy IBF Falun. Každopádně jsme moc rádi, že jsme opět dostali šanci zahrát si mezi Elitou s top týmy.“

Konkrétní ambice Panteři prý nemají. Chtějí si turnaj užít.

„Pořád je to příprava, jen s kvalitními celky. Výsledkově bychom rozhodně chtěli co nejdále, ale hlavním cílem je stmelení kádru a otestování si nových hráčů a věcí,“ konstatoval Kvapil.