,,Závod se konal v krásném prostředí a doprovázely ho super podzimní podmínky. Běžel se ale na těžké trati,“ upozornil Jakub Janda.

Vytrvalec z Prusinovic byl u prvního důležitého momentu, kdy se po startu v prvním kopci vpředu vytvořila čtyřčlenná skupina.

,,Úvodních šest kilometrů jsem se v této skupině udržel. Ve druhém kole jsem ale s čelem ztratil kontakt. Ve zbytku závodu jsem se však snažil udržet svoje tempo a to se mi podařilo. Čtvrté místo jsem měl pod kontrolou. Na pátého v pořadí Zbyňka Škucu z Frenštátu pod Radhoštěm jsem měl náskok 2 minuty a 10 sekund. Na bronzového Pavla Dvořáka z Alojzova jsem měl ale také větší šestatřicetisekundovou ztrátu,“ byl Jakub Janda i se čtvrtou příčkou v Hranicích spokojený.

V Hranicích si zazávodily také ženy. Ty běžely 6,3 kilometrový závod, který měl převýšení 300 metrů. V něm vybojovala za čas 31:38 stříbrnou příčku Martina Novotná z Brusného (ONěmec.cz), Helena Kovařčíková z Poličné skončila díky času 33:40 na třetí pozici. Prvenství brala Michaela Brtníčková (SK Přerov, 31:19).

,,Horského běhu v Hranicích jsem se ještě nikdy nezúčastnila. Proto jsem chtěla vyzkoušet, jaký je to závod,“ vysvětlovala Martina Novotná.

Vytrvalkyně z Brusného byla ráda, že do Hranic odjela.

,,Kopcovitá trať s úzkými lesními pěšinkami se mi líbila. A to i přesto, že byla hodně náročná. Ideální bylo také počasí,“ pochvalovala si Novotná.

Ta mezi ženami od startu až do cíle běžela na druhém místě.

,,Michaela Brtníčková byla favoritka. Věděla jsem, že ji asi neporazím. V sebězích jsem se k ní ale přibližovala,“ prozradila reprezentantka Brusného.

,,Rovněž mě těší, že jsem s mojí největší soupeřkou v cíli prohrála pouze o devatenáct sekund,“ dodala ještě Martina Novotná.

Závod, který byl zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, se běžel na velmi náročné trati na úbočí Moravské brány.