V Kučerově kategorii se v hlavním městě Maďarska představilo 328 hráčů z 31 zemí.

Matador z Valašska v jedné z dvaaosmdesáti základních skupin postupně porazil Varpulu Finska 3:0, Herbranta (Německo) 3:0 a dalšího Němce Hofmanna rovněž 3:0.

,,Varpulu nebyl ničím nebezpečný. Herbrantovi a Hofmannovi dělal problémy materiál na mojí raketě,“ zavzpomínal na úvodní duely na šampionátu Jaroslav Kučera.

Ten v pavouku v 1. kole překonal Němce Schulce 3:0, ve 2. kole přehrál Angličana materialistu Harweye 3:1 a ve 3. kole udolal Antala z Maďarska 3:2.

,,Schulc měl početný fanklub. V zápase s bojovným soupeřem jsem však měl víc štěstí v koncovkách všech tří setů. Duel s Harweyem jsem měl díky agresivnějšímu pojetí pod kontrolou. Hodně práce mi dal souboj s Antalem, se kterým se známe z turnajů v Harkány. Tentokrát mě však překvapil změnou taktiky, když od první výměny útočil. To mně zaskočilo a brzy jsem prohrával 0:2 na sety. Podařilo se mně však vyrovnat na 2:2. V páté sadě jsem prohrával 2.5. Ale za stavu 10:8 jsem neproměnil 2 mečboly. Záhy měl mečbol také soupeř. Rozhodující set jsem nakonec vyhrál 13:11,“ oddechl Kučera.

V partii o postup do osmifinále ho ovšem vyřadil po porážce 1:3 Fin Lapalainnel.

,,Seveřanovi vůbec nevadila moje tráva. Byl rovněž pohyblivějším a fyzicky zdatnějším hráčem. Navíc se na mém výkonu projevil nedostatek tréninku a tím i menší herní jistota. Letos na jaře jsem byl totiž delší dobu nemocný,“ uznal stolně tenisový srdcař z Valašska.

Ve čtyřhře Jaroslav Kučera s chomutovským Jiřím Fafkem vybojovali postup do čtvrtfinále. Než na něho dosáhli, tak naše dvojice ve skupině pokořila Essera a Rybaltzkym (Německo) 3:0, Rakušany Bartosheka s Bakinem 3:0 a Angličany Benneta s Brownem 3:0.

Ve vyřazovacích utkáních slavičínsko-chomutovský pár postupně porazil v 1. kole Poláky Dulkovskeho s Schreibrem 3:1, ve 2. kole Venerera s Zvanopelem (Belgie) 3:0, ve 3. kole domácí debl Antala s Juhazsem 3:0 a v osmifinále Němce Imbroze s Wagnerem 3:1.

,,Proti Polákům jsme měli důraznější útok. V souboji s Belgičany jsem Fafkovi připravoval pozice pro zakončení. Maďary Antala s Juhazsem se nám dařilo zatlačit do obrany a střetnutí s Imbrozem a Wagnerem rozhodla razance Jiřího Fafka,“ prozradil Kučera.

Stop v turnaji tak našemu deblu vystavila ve čtvrtfinále dánská dvojice Kocman – Nielssen.

,,V tomto zápase jsme měli smůlu. Po vyhrané první sadě jsme v dalších třech setech prohráli vždy 9:11. Přitom ve dvou z nich jsme vedli 9:7,“ konstatoval mírně zklamaný Jaroslav Kučera.

Ten si v létě příliš neodpočine. Už tuto sobotu 27. července ho totiž čeká start v turnaji Velké ceny Slovenska v Mútném a v polovině srpna se představí na kvalitně obsazeném mezinárodním podniku v maďarském lázeňském městě Harkány.

KUČEROVY ÚČASTI NA MISTROVSTVÍ EVROPY MASTERS 1995 – 2019 (DVOUHRA, ČTYŘHRA):

1995 Vídeň (Rakousko): singl: 32-64, debl: Kučera-Pořízek 17-32.

1997 Praha (Česko): singl: 17-32, debl: Kučera-Sekanina osmifinále.

1999 Aarhus (Dánsko): singl: osmifinále, debl: Kučera-Remeš bronz.

2001 Göteborg (Švédsko): singl: osmifinále, debl: Kučera-Remeš bronz.

2003 Courmayer (Itálie): singl: čtvrtfinále, debl: Kučera- Remeš čtvrtfinále.

2005 Bratislava (Slovensko): singl: osmifinále, debl: Kučera-Short (Anglie), osmifinále.

2007 Roterdam (Nizozemí): singl: osmifinále, debl: Kučera-Hrnčiřík, čtvrtfinále.

2009 Poreč (Chorvatsko): singl: osmifinále, debl: Kučera-Sekanina zlato.

2011 Liberec (Česko): singl: 17-32, debl: Kučera-Sekanina čtvrtfinále.

2013 Brémy (Německo): singl: 17-32, debl: Kučera-Volk (Německo) osmifinále.

2015 Tampere (Finsko): singl: 3. kolo, debl: Kučera-Remeš bronz.

2017: Helsinborg (Švédsko): singl: 2. kolo, debl: Kučera-Hrnčiřík základní skupina.

2019: Budapešť (Maďarsko): singl: 4. kolo, debl: Kučera-Fafek čtvrtfinále.