Barták nenašel přemožitele ani ve druhém závodě. Třebaže nebyl se svým výkonem v Super G zcela spokojený, čas 31.47s mu zajistil prvenství. „Nejelo se mi úplně dobře, ale na vítězství to stačilo,“ zhodnotil Barták.

„Už se těším, až si v sobotu budu moct dát pivo,“ dodal s úsměvem.

Pouze tři setiny od medaile skončil český reprezentant Václav Mačát.

„Byl to opravdu kousek, tak to teď mrzí,“ přiznal Mačát.

„Ale na druhou stranu je to pořád lepší než včerejšek. Můžu to brát jako potvrzení toho, že na medaili mám, a ještě jsou přede mnou dvě šance nějakou z nich urvat,“ připomněl Mačát svůj středeční výpadek.

Kategorii juniorek ovládly stejně jako ve středu japonské sestry Maedaové – starší Chisaki si dojela pro zlato a Marino získala další stříbro. Na vytouženou medaili dosáhla Šárka Abrahámová, která slaví vůbec první cenný kov v kariéře v rámci světových šampionátů.

„Jela jsem mezi prvními, proto jsem musela dole ještě dlouho čekat, zda na mě nějaká placka zbyde, ale věřila jsem si, že by se to mohlo povést,“ okomentovala v cíli Abrahámová „.

Jelo se mi moc dobře, ale vždycky je co zlepšovat. Trať byla pěkná, postavená podobně, jak jsme ji trénovali, takže mi seděla,“ dodala bronzová medailistka. Alena Veselá skončila pátá, Martina Bílá jedenáctá.

Mistrovství světa juniorů v travním lyžování pokračuje páteční super kombinací, klání ve Štítné ukončí sobotní dvoukolový slalom.

Program FIS Juniorské mistrovství světa v travním lyžování 2019

Pátek 2. srpna:

10:45 - Super kombinace, Super G

14:30 - Super kombinace, Slalom

Sobota 3. srpna:

10:30 - Slalom, 1. kolo

14:00 - Slalom, 2. kolo