Hned tři cenné kovy dovezl valašský klub ze závodu družstev. Zlato získala Natálie Paťavová. Mistrem ČR se stal také Roman Brandtner. Vicemistryní ČR pro letošní rok je Lucka Golasovská.

„Zlato si na krk pověsila Natálie Paťavová, která reprezentuje barvy Olympu Brno. Mistrem ČR se stal také Roman Brandtner, který pomohl k vítězství Otrokovicím a vicemistryní ČR pro letošní rok bude Lucka Golasovská, ta s dorostenkami Uherského Hradiště prohrála o pouhý jeden bod," uvedl trenér svěřenkyň Jiří Kadla. On sám vedl úspěšně tým na MČR mužů a žen.

„Ve skoku o tyči jsem dokázal posunout osobní rekord na 496 cm a obsadil jsem pátou příčku, hned za českými reprezentanty," uvedl Jiří Kadla, syn z rodinné dvojice trenérů.

Aktuálně patří kategorie dorostenců a juniorů mezi nejsilnější ve valašském klubu. Mistrovství se účastnilo sedm závodníků.

„Největším želízkem v ohni byl Tobiáš Skýpala, který aktuálně figuroval v tabulkách na třetí příčce. I přes osobní rekord ve finále 54,78 s si doběhl pro nepopulární bramborovou příčku. Ve finále s ním ještě bojoval Marius Bajanaru, ten také v novém osobním rekordu doběhl sedmý. Na pátém místě se umístila Natálie Paťavová ve skoku o tyči dorostenek, sedmá byla její tréninková parťačka Lucka Golasovská. V oštěpu dorostenců si Roman Brandtner vylepšil svůj osobní rekord na 59,88 a obsadil krásné šesté místo," prozradil trenér Jiří Kadla.

Žáci měli tentokrát vrchol v Třinci. Do posledního pokusu o medaili bojovala Adéla Hanáková ve výšce, když útočila na 165 cm, bohužel neúspěšně, a tak se musela spokojit s 5. místem.