Nejlepším hráčem v turnaji byl vyhlášen Tomáš Sluka (Modřice), nejlepším smečařem byl Jan Chalupa, nejlepším nahrávačem byl Petr Gargulák (oba Malák), cenu pro nejlepšího zadáka převzal Michael Svoboda (Modřice) a nejlepším blokařem byl Ondřej Košatka (Memo tým).

Turnaj se konal v otrokovické Městské sportovní hale na Štěrkovišti.

,,Zúčastnilo se ho 16 trojic napříč celým výkonnostním spektrem nohejbalové republiky, od extraligových hráčů po hráče krajských soutěží. Nechyběl například čakovický Ondřej Pachman, nebo vsetínské legendy Michal Plachý, Lumír ,,Bačík“ Gebel, Rudolf Vichtora, Jan Pavelka a další,“ informuje hlavní pořadatel turnaje Radek Košatka.

Všichni hráči nejprve absolvovali tři zápasy ve čtyřčlenných skupinách, ze kterých vzešli osmifináloví soupeři. Poté se pokračovalo klasickým pavoukem.

,,V prvním semifinále Malák oplatil Memo týmu loňskou dvousetovou prohru. Ve druhém Modřice ve třech setech přetlačily v generačním souboji Moravskou smečku, ve které Honzu Pavelku tlačili k síti zkušení pardálové ,,Bačík“ s Jirkou Zvoníčkem. V souboji o třetí místo na Moravskou smečku nestačil v improvizované sestavě hrající Memo tým s výborným Luďkem Dvořákem na síti, Ivo Nováčkem v poli a blokujícím Ondřejem Košatkou. Tato trojka spolu hrála poprvé a určitě nezklamala,“ prozradil hlavní organizátor turnaje.

,,Vítěz turnaje Malák se ve všech turnajových zápasech a i ve finále proti mladé trojce z Modřic, opíral o útočnou sílu a sebevědomí Jana Chalupy, podpořené precizní nahrávkou Petra Garguláka a poctivým polem Davida Šípa a Pavla Fursta. Ve finálovém duelu mohl svoji roli sehrát i fakt, že se vítězové v turnajových duelech prostřídali a do závěrečného utkání pošetřili síly. Mladé pušky z Brna však ukázaly velký potenciál a předvedly na svůj věk famózní výkon. Oba mladí junioři Tomáš Sluka a Michael Svoboda, které dovedl do finále Tomáš Svoboda, byli tak po právu dekorováni individuálními cenami,“ chválí nejlepší trojice Radek Košatka.

Ten si cení krásné účasti v letošním ročníku turnaje, jak počtem, tak kvalitou.

,,Navzdory předvánočnímu a navíc nedělnímu termínu se to všechno krásně sešlo, sportovně i lidsky. Bylo super vidět staré známé, kteří se přijeli podívat za kamarády a zfandit si jen tak

v civilu. Letošní ročník turnaje byl pro mě, jako pořadatele poslední. Proto je mi ctí poděkovat všem, kdo se ho zúčastnil letos a i v předešlých ročnících a tím vzdali čest panu Miroslavu Košatkovi,“ děkuje zakladatel a hlavní pořadatel všech ročníků Memoriálu Miroslava Košatky Radek Košatka.

PŘEHLED VÍTĚZŮ MEMORIÁLU MIROSLAVA KOŠATKY (2009 – 2023):

1. ročník 2009: Vsetín (Olšák, Skřipka, Sklář)

2. ročník 2010: Vsetín (Olšák, Skřipka, Sklář)

3. ročník 2011: Liboc (Pachman, Tůma, Rosina)

4. ročník 2012: Memo tým (Müller, Ondřej Košatka, David Košatka)

5. ročník 2013: NBC 88 Vítkov (Skudřík, Mück, Wolf)

6. ročník 2014: Čunín (Pelikán, Ladislav Pírek, Lukáš Pírek)

7. ročník 2015: Memo tým (Pavelka, Novosad, Nováček)

8. ročník 2016: Memo tým (Müller, Ondřej Košatka, Nováček)

9. ročník 2018: PP-Vsetín (Kurka, Gargulák, Hýžák)

10. ročník 2019: Moravská smečka (Gebel, Bílý, Pavelka)

2020: nehrálo se kvůli pandemii koronaviru

11. ročník 2021: Přerov (Pavelka, Müller, Zvoníček)

12. ročník 2022: Memo tým (Višvader, Ondřej Košatka, Nováček)

13. ročník 2023: Malák (Chalupa, Šíp, Gargulák, Furst)