Z 25tisícové dotace si 23letá hráčka ukrojila necelé čtyři tisíce amerických dolarů a především si připsala 50 bodů do žebříčku WTA, kde na začátku týdne okupovala 234. příčku.

„Jsem velmi šťastná. Očekávala jsem těžký zápas, soupeřka hrála dobře, nicméně snažila jsem se soustředit od začátku jen na hru," konstatovala po finále 23letá rodačka z Waidhofenu an der Ybbs.

Nezastavily jej ani dešťové kapky, které o více než hodinu dvakrát prodloužily lítý finálový duel.

„Nebylo to nic příjemného, ale podmínky byly pro obě stejné. Klidně jsme mohly čekat až do večera, naštěstí se počasí umoudřilo," oddechla si Rakušanka, jež vyhrála již pátý turnaj kategorie ITF.

„Po dnešku jsem se přiblížila světové dvoustovce, přičemž bych pochopitelně chtěla co nejvýše," dodala.

Poražená Kučová si připíše do světového žebříčku 34 bodů a získala prémii 2091 amerických dolarů. Přitom finálový duel rozehrála na výbornou, když rychle vedla 2:0.

„Poté mi těsně unikly další míčky a gamy. Melanie byla lepší a zřejmě jí i více seděly opravdu těžké podmínky na kurtu, neboť více času jsme strávily v šatně než na hřišti a hrály i za deště," posteskla si 23letá rodačka z Bratislavy.

Mladší ze sester Kučových přitom původně ve Zlíně neměla vůbec startovat, neboť jí doktoři naordinovali pětitýdenní klid kvůli nataženému svalu na levé noze.

„Odpočívala jsem pouze pět dní a v tréninkovém tempu šla si otestovat nohu. Nakonec sval vydržel a málem z toho byl turnajový titul," posteskla si unavená sympatická tenistka. „V noci jsem hůře spala, tak jsem dnes dokonce v šatně podřimovala," přiznala s úsměvem.

Čtyřhra se stala kořistí třetího nasazeného páru Martina Borecká, Tereza Smitková. Češky nakonec po boji udolaly Polky Kaniaovou a Piterovou 6:1, 5:7, 10:8. Češky přitom vedly ve druhém setu již 4:0, ale soupeř zápas zdramatizoval a nakonec musel rozhodnout až tie-break.

„Ztráta velkého náskoku byla ovlivněna novými míči. Polky začaly častěji chodit do výměn, zbytečně neriskovaly a byly na konci druhého setu lepší. V rozhodujícím tie-breaku jsme prohrávaly 2:5, ale poté otočily stav na 9:5. Nakonec jsme vyhrály s odřenýma ušima, tenis je zkrátka nevyzpytatelný," pověděla 22letá Martina Borecká z 1. ČLTK Praha, která neví, jestli někdy v budoucnu budou opět spolu hrát.

„Záleží, zda budeme společně hrát na některém z příštích turnajů. Například další týden jedu do polské Toruně, zatímco Martina hraje v Přerově. Ale spolupráce nám klapala náramně a nebráníme se jí," řekla prostějovská Tereza Smitková.

Rakušanka Klaffnerová se stala v sedmileté historii tenisového turnaje ve Zlíně šestou vítězkou, dvakrát se zapsala do listiny vítězů Patricia Mayrová-Achleitnerová, jednou na zlínské antuce triumfovaly Češka Klára Zakopalová, Anna-Lena Grönefeldová z Německa, Polona Hercogová ze Slovinska a Maria-Teresa Torrová-Florová ze Španělska.

Víkendové výsledky:

Dvouhra – semifinále: K. Kučová (SVK, 4) – Piterová (POL, 7) 6:4, 3:6, 7:6 (3), Klaffnerová (AUT, 3) – Kawaová (POL) 6:0, 6:1. Finále: Klaffnerová – K. Kučová 6:3, 6:2 (Ztráty podání: 3–6, čisté hry: 3–0, dvojchyby:1–1. Esa: 1–0).

Čtyřhra, semifinále: Borecká, Smitková (CZE, 3) – Fraňková, Zajaová (CZE/GER) 6:3, 6:0, Kaniaová, Piterová (POL, 1) – Janiová, Vlachová (HUN/CZE) 6:4, 6:3. Finále: Borecká, Smitková – Kaniaová, Piterová 6:1, 5:7, 10:8.

MARTIN BŘENEK, ROMAN ORDELT