„Všichni jsme věřili, že jej budeme mít již dnes v Praze. Byli jsme hodně blízko. No nic, nešťastné nájezdy jsme už hodili za hlavu," směje se brankář Panterů Radovan Michajlovič. Série na čtyři výhry je po víkendu vyrovnaná 2:2.

Sám nečekal, že oba domácí zápasy skončí takovým přídělem gólů (10:6 a 8:9 po sam. náj).

„To bylo pořád nahoru dolů, bez obran. Hlavně v neděli jsem čekal, že vítězi budou stačit čtyři pět gólů. Už v polovině mače jsem zjistil, jak hluboko jsem se mýlil," poznamenal.

Třebaže Pantery zejména v sobotu několikrát podržel, po nedělním výkonu byl na sebe hodně kritický. „Mohl jsem kluky více podržet, dva tři góly byly v mých silách chytit. Ovšem s přibývajícím časem a počtem obdržených gólů není snadné se soustředit, člověk si už tolik nevěří," přiznal.

Také když došlo na nájezdy, spíše v úspěch doufal, než věřil.

„Není to totiž dlouhodobě naše silná stránka. Kdysi jsem si osobně dost na nájezdy věřil, ale v poslední době je už tolik nepilujeme. Jen občas po tréninku si, kdo má chuť, o něco zahraje. Třeba jako posledně o to, kdo vypere rozlišováky," prozradil něco z kuchyně Panterů Michajlovič, podle kterého při nájezdech má větší šanci útočník než gólman.

„V hokeji, kde je gólman díky výstroji větší, je to opačně. V mých očích je to šedesát na čtyřicet pro exekutora. Kluci z Chodova mě navíc více znají z národního týmu," přiznal.

Stejně jako spoluhráče jej přitom překvapilo, že jeho reprezentační kolega Barák ve čtvrtfinálových bojích absentuje.

„Určitě je zraněný, jinak by určitě chytal. Je jejich jasná jednička. Ale z taktických důvodu nám k tomu nic neřekne. Ani já bych jinak nejednal," pokyvuje chápavě hlavou otrokovická jednička, která se do hodnocení svého protějšku Zicha příliš pouštět nechtěla.

„Nic extra nepředvádí, i když nájezdy vychytal pěkně. Být v bráně ale Barák, měli bychom to složitější," připouští.

Čtvrtfinálová série je i díky pro Pražany nečekané vyrovnanosti hodně napjatá a vyhecovaná, zejména ze strany Chodova již došlo k několika nesportovním výstřelkům.

„Je to play off, ani já se necítím úplně normálně jako během základní části. Ale je znát, že nervy tečou především soupeři, který je favorit. Bere jen postup, zvláště když v tom mají dost peněz. Takhle podrážděný Chodov jsem ale ještě neviděl," potvrdil Michajlovič s tím, že právě tato nevyrovnanost u Pražanů by se měla maximálně využít.

„I za vyrovnaného stavu máme psychicky navrch stále my. Nechci domyslet, jak by to vypadalo ve středu u nich, kdybychom už měli na své straně mečboly. My můžeme jen překvapit, ale o to větší touhu máme," potvrdila otrokovická gólmanská jednička, která neočekává změnu herního stylu a taktiky.

„Vyzkoušeli jsme si, že funguje. Trenérova taktika vychází, musíme využívat jejich vrátek v defenzivě. Navíc až na Spáčila budeme kompletní," hlásí bez problémů Michajlovič.

Pevně věří, že zejména střelecká forma první útočné formace vydrží co nejdéle. „Zejména Marku Matejčíkovi, kterého by neměla minout reprezentační pozvánka. Je sice mladý, ale je potřeba ho vyzkoušet. Talent má velký," smeká před možná budoucím kolegou v národním týmu.

A jaký je tip Radovana Michajloviče na výsledek série?

„Nerad tipuji, ale asi 4:2. Rozhodně věřím v náš postup. Nic jiného si nepřipouštíme," hřímá gólman, který si díky vstřícnosti kolegů ani nemusel dnes brát dovolenou. „Vyměnili si se mnou směnu," poděkoval na dálku.