„Bod bereme, z venku je vždy dobrý. Obzvláště ze Zlína, odkud se jen tak vozit nebudou. Domácí budou bojovat o špici," očekává 22letý odchovanec zuberské házené, s devíti góly nejlepší střelec derby. „Důležité bude tento bod potvrdit doma s Velkou Bystřicí. Výhra nám dá do přestávky klid," potvrdil hbitý křídelník Bystřice pod Hostýnem. „A kdo vyhraje soutěž? Strakonice hrají dlouho vepředu, asi by rády hrály baráž. To samé ale asi platí i o Zlínu," dodal s úsměvem.

Jak moc jste byl při závěrečné sedmičce 10 vteřin před koncem za stavu 28:29 nervózní?

Já si spíše z podobných situací dělám srandu, neboť poslední sedmička nikdy nemůže rozhodnout utkání, to se láme jinde. Nebyl jsem vůbec nervózní, střela šla tam, kde jsem chtěl. A hlavně byla gólová! (úsměv) Dělba bodů je zasloužená, utkání se muselo líbit i divákům. K výhře měly oba celky stejně daleko.

V čem jste měli v derby navrch?

Soupeř byl lepší na pozici pivota a v rychlých brejcích, my to až tolik nehnali, netlačili se do nich. My pro změnu byli efektivnější ve střelbě z dálky. Jinak obrany byly vyrovnané, hodně urputné.

Připravovali jste se nějak speciálně na bývalé hráče Bystřice v dresu soupeře?

Trénujeme dvakrát týdně, žádné speciální věci jsme nechystali, hráli jsme jen svou hru. Jen na Dobeše jsme hráli osobku, když byl Zlín oslaben, jinak o ničem nevím.

Jste spokojen s rozehranou sezonou?

Na začátku sezony jsme zbytečně ztratili čtyři body v Liberci a Dvoře Králové. Mít je, jsme maximálně spokojení a hlavně bychom byli v popředí tabulky.

Před sezonou jste ze Zubří přestoupil do Bystřice. Máte ještě extraligové ambice?

Před minulou sezonou jsme se v Zubří nedohodli, a protože byla zrušená juniorka, rozhodl jsem se k přestupu. Jako krok zpět to neberu, jsem rád, že to tak dopadlo. Kdyby se ale šance na extraligu objevila, asi bych jí nepohrdnul. Zatím to neřeším, uvidíme po sezoně. (úsměv)