Klub nejvyšší německé soutěže, ve kterém 25letý Mičkal kroutí již svou čtvrtou sezonu, má totiž obrovské finanční problémy. V průběhu této sezony vyhlásil bankrot a jeho další fungování je velkou neznámou. „V tomto ohledu je to zatím asi nejhorší moje sezona v Nordhornu. Klub vyhlásil insolvenci a kolem všeho je dost velká nejistota,“ přiznává nelehkou situaci Pavel Mičkal. Do konce sezony by však i přes tyto problémy měl v klubu zůstat. „Zatím je to nastaveno tak, že dojedeme sezonu a pak se uvidí. Nejsmělejší plány údajně jsou takové, že by se hrála druhá nejvyšší soutěž, ze které by se klub hned chtěl vrátit do nejvyšší ligy,“ přemítá nad budoucností Mičkal.

V Nordhornu není ve stávající sezoně Mičkal úplně spokojen ani po herní stránce. „Nedostávám tolik příležitostí, kolik bych si představoval. S áčkem absolvovuji kompletní přípravu, ale jen některé zápasy. Většinu utkání jsem letos hrál za béčko ve třetí nejvyšší soutěži,“ prozrazuje Mičkal, jenž v rezervě hraje neobvykle namísto křídla na spojce. I přesto je nejlepším střelcem týmu. „Je to hezké, že se mi tam střelecky daří, ale není to ono. Chtěl bych samozřejmě mnohem více hrát v áčku,“ přiznává házenkář.

A jaká bude jeho budoucnost v Nordhornu? „Ještě sám nevím. Smlouvu mám do konce ročníku. Sezonu určitě dohrajeme a pak se uvidí. Pokud by se hrála druhá nejvyšší soutěž, tak je jedna z možností, že bych zůstal. Ale teď opravdu ještě nevím,“ krčí rameny talentovaný střelec.

Jako balzám na duši působí v nelehké sezoně povolání do reprezentačního kempu, který probíhá v tomto týdnu v Zubří. „Jsem moc rád, že si na mě trenéři vzpomněli. Ještě radši jsem, že kemp je v Zubří, kde jsem doma,“ libuje si Mičkal, jenž na pokoji během soustředění bydlí se svým vrstevníkem a aktuálně hráčem Zubří Tomášem Říhou.

„Stihli jsme už všechno probrat, jak se komu v sezoně vede a podobně. Zase tak často doma na Valašsku nejsem, takže si vždycky máme hodně co říct,“ pokračuje Mičkal. A co říká na šance svého mateřského klubu v letošním ročníku extraligy? „Situaci kluků se snažím sledovat, jak jen to jde. Myslím, že letos určitě mají na titul a moc jim ho přeji,“ dodal Pavel Mičkal.