Seznam přihlášených posádek na mikulášskou show se plní každým dnem a fanoušci se mohou těšit poslední listopadovou sobotu na parádní show s řadou kvalitních jezdců.

„Současný počet přihlášených posádek nás těší. Víme, že většina soutěžících se přihlašuje až v posledních dnech a hodinách před uzávěrkou. Spousta posádek na dvoukolkách již zaslala přihlášku a očekáváme, že jezdci na silnějších vozech s pohonem všech kol se přihlásí v nejbližších dnech. Fanouškům mohu prozradit, že ve startovním poli se objeví vůz specifikace WRC s jezdcem, pro něhož to bude premiéra s tímto soutěžním náčiním. Na startu by neměl chybět ani Ondřej Bisaha, vítěz posledních dvou ročníků mikulášské rally,“ řekl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru a ředitel Síť21 Mikuláš Rally.

Jedna z rozluček letošní automobilové soutěžní sezony se pojede opět v osvědčeném formátu rallyové show na Zlínsku v čele s oblíbeným okruhem kolem dostihové dráhy ve Slušovicích.

Slušovičtí pořadatelé evidovali týden před uzávěrkou celkem 37 přihlášek včetně tří posádek ze Slovenska a jedné z Polska. Z předních jezdců již zaslali přihlášku vítěz Mikuláš Rally z roku 2017 Martin Vlček (Hyundai i20 R5), dále Marek Vlček (Škoda Fabia Rally2 Evo), Petr Trnovec, Róbert Kolčák ze Slovenska, vítěz nedávné Rally Košice i Rally Liptov a Dominik Nwelati (všichni Škoda Fabia R5). Z dalších jezdců na čtyřkolkách se objeví na trati Jiří Pertlíček (Ford Fiesta Open N) nebo slovenští jezdci Marek Špavelko a Tomáš Vrábel (oba Ford Fiesta Rally3).

V kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou se přihlásili již Radek Jatel, Vlastimil Dědic (oba Škoda Fabia Kit Car), Jiří Gerych (Ford Fiesta Rally4), Ondřej Studénka (Opel Adam R2), Mojmír Mika (Peugeot 208 Rally4), Mateusz Feruga z Polska (Peugeot 208 Rally4) a další. Po půlroční pauze zaviněné zdravotními problémy po nehodě na Rallye Šumava Klatovy se vrací na soutěžní tratě talentovaný jezdec Kryštof Zpěvák (Peugeot 208 R2) v barvách slovenského Jantar Teamu. Netradičně s vozem BMW 2002 TI pojede Petr Nešetřil, který je úzce spjat se slavnou značkou Porsche. Mezi historickými automobily se představí například Petr Vraj (Škoda 130 LR) nebo Vratislav Hýbner (Ford Sierra Cosworth).

Erik Cais, nejlepší český jezdec.
Cais se nejprve potkal s prezidentem a pak si dojel pro stříbro

Za volantem závodního vozu Renault Clio Sport se objeví na mikulášské rally opět bývalý prvoligový fotbalista, kanonýr a kapitán Zlína Lukáš Železník. Ve startovním poli nastoupí i ryze dámská posádka ve složení Lenka Hlavatá, Markéta Srbová na voze Honda Civic Type-R. Není bez zajímavosti, že vedle úspěšné manažerky, řidičky dálkových rallye a autorky projektu Podpatky na plynu usedne v této posádce Markéta Srbová, moderátorka pořadu Týden v motorsportu.

Síť21 Mikuláš Rally 2023 startuje v sobotu 25. listopadu v 10.30 hodin ze servisní zony na letišti Slušovice, cíl je na stejném místě v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky. Soutěž měří celkem 90 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská v celkové délce 25 km.