Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR hlásí osvědčený formát rallyové show na Zlínsku, skladba tratě v čele s oblíbeným okruhem kolem dostihové dráhy a časový harmonogram zůstávají ve stejné podobě jako v předchozích letech.

„Letos pojedeme opět v tradiční podobě a ve stejném formátu jako v předchozích letech. Pravidelně dochází v termínovém kalendáři k rotaci s Pražským rallysprintem, proto máme letos listopadový termín. Diváci se mohou těšit na slušovický okruh kolem dostihovky a klasickou rychlostní zkoušku na Kopné,“ láká ve velkém předstihu Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru a ředitel Síť21 Mikuláš Rally. „Uvažovali jsme nad myšlenkou rozšíření závodu na dva dny a většího počtu měřených úseků, ale posádkám se tento jednodenní formát líbí a nechtějí ho měnit. Velmi kvitují, že mohou brzy dopoledne odtrénovat a před polednem už závodí,“ pověděl Tlusťák.

Servisní zóna najde zázemí na zemědělském letišti Slušovice, kde proběhne během sobotního časného rána i technická přejímka vozidel. Seznamovací jízdy jsou na programu od 7 do 9.30 hodin. Pořadatelé plánují při kontrole přeskupení situované do prostor firmy FYTOS v Nových Dvorech podobně jako v loňském roce připravit pro posádky bonus v podobě občerstvení.

Mikuláš Rally 2023 měří při svém třináctém ročníku 90 km a obsahuje celkem 5 rychlostních zkoušek v celkové délce 25 km.

Pojedou se na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská. Start soutěže je v sobotu 25. listopadu v 10.30 hodin ze servisní zony na letišti Slušovice, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky.

Pořadatelé stále hledají cesty, jak volný exhibiční podnik ještě více zatraktivnit na show pro soutěžní posádky a početné fanoušky. „Přejeme si mít na startu více jezdců jako je Adam Březík, který předváděl v loňském roce pro fanoušky velkou show. I když většina posádek chce závodit a bojují o každou vteřinu, budeme rádi za každého jezdce, který náš podnik pojme jako mimořádnou show. Proto jsme se rozhodli vypsat na slušovickém okruhu speciální tři ceny pro nejlepší posádky, které předvedou kolem dostihovky největší show,“ nabádá Tlusťák a přichází s konkrétní nabídkou.

„Vítěz bude mít zajištěn volný vklad na příští ročník Kopné, druhý získá slevu 50% a třetí poté 25% slevu ze startovního vkladu na úvodní rallysprintový závod v příští sezoně,“ doplnil.

Jedna posádka se dále může těšit na tradiční cenu při Bernardýnské rychlostní zkoušce. Dlouholetý chovatel a příznivec rallye Josef Gerych z Trnavy je známý svým vyhlášeným chovem těchto psů a právě tato erzeta se jede přímo u chovatelské stanice Svatobernardských psů. Pro jednoho z jezdců mikulášské show vypsal Gerych opět speciální valašskou prémii. „Zde se nehodnotí nejrychlejší čas, ale nejmenší rozdíl v dosaženém čase mezi prvním a druhým průjezdem na tomto úseku. Vítězem se stává ten, kdo zajede nejvyrovnanější čas, taková zkouška stálosti výkonu a jízda pravidelnosti,“ pousmál se šéf volného listopadového závodu.

(ror)